طی دو جلسه معاملاتی ابتدایی هفته جاری شاهد افت بیش از ۵/ ۱ درصدی نماگر اصلی بورس تهران بودیم. این درحالی بود که طی سه جلسه معاملاتی پایانی بورس تهران در هفته جاری، با حرکت نماگر اصلی بورس تهران بر مدار صعودی ۹/ ۰ درصد از این افت جبران شد تا اصلاح هفتگی بورس تهران در روزهایی که دسترسی به اطلاعات محدود شده بود کمتر از ۷/ ۰ درصد باشد.

به گزارش تجارت نیوز ، بعد از روز یکشنبه که اولین جلسه معاملاتی بازار بدون دسترسی کامل به اینترنت بود، بازار سهام روزهای کم نوسانی را سپری کرد. به نظر می رسد در چنین شرایطی معامله گران ترجیح به انتظار برای دسترسی دوباره اینترنت داده و فعلا از معامله خودداری می کنند. شاهد دیگر این مدعا افت ارزش معاملات (بدون احتساب معاملات بلوک و اوراق) در بورس تهران به سطوح کمتر از ۹۰۰ میلیارد تومان طی سه جلسه معاملاتی هفته جاری است.
در روز گذشته با معامله ۲ میلیون برگه سهام به ارزش ۸۶۳ میلیارد و ۶۱۰ میلیون تومان شاهد رشد ۳۰۸ واحدی دماسنج اصلی بورس تهران و رسیدن آن به مرز ۳۰۵ هزار واحدی بودیم. رشد ۱/ ۰ درصدی شاخص کل بازار سهام درحالی بود که نماگر هموزن با اثرپذیری یکسان از تمام نمادها طی روز کاری قبلی به رشد بیش از ۱/ ۱ درصدی دست یافت. به نظر می رسد پیشی گرفتن دوباره شاخص هموزن از دماسنج اصلی بورس تهران معلول عدم دسترسی بورس بازان به کانال ها و همین طور وب سایت های خارجی برای اطلاع از روند قیمتی کالاها در بازارهای جهانی باشد. در همین راستا می توان خاطرنشان ساخت که نوسان تمام ۴ صنعت کالامحور بورس تهران، یعنی کانه های فلزی، فرآورده های نفتی، فلزات اساسی و شیمیایی، طی ۳ جلسه معاملاتی گذشته کمتر از ۵/ ۰ درصد بوده است.
جبهه بندی در بزرگان بازار
در آخرین جلسه معاملاتی هفته جاری شاهد عقب نشینی قیمتی برخی از بزرگان کالایی بورس تهران بودیم. به طوری که از ۱۰ نمادی که بیشترین تاثیر را بر شاخص کل بورس تهران داشتند، ۷ نماد موجب فشار بر این نماگر شدند. نکته جالب توجه اینکه تمام این ۷ نماد زیرمجموعه صنایع کامودیتی محور بازار بودند. البته رشد قیمت ها ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار