بر اساس اعلام بورس اوراق بهادار تهران طبق مصوبه هیأت مدیره بورس اوراق بهادار تهران به تشخیص کمیته پایش ریسک بازار با عنوان کارگزاری پرریسک تشخیص داده شوند مجاز به ارائه خدمت به عنوان کارگزار عامل فروش در مورد مشمولان سهام عدالت نیستند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با آزادسازی سهام عدالت، امکان فروش 30 درصد از سهام عدالت مردم برای کسانی که روش مستقیم مدیریت سهام خود را برگزیده اند، از طریق بانکها فراهم شد.
ارزش روز سهام عدالت اسمی 532 هزار تومانی، حدود 8.6 میلیون تومان، ارزش روز سهام 492 هزار تومانی، حدود 8 میلیون تومان است، در عین حال برخی سهامداران از مفت خری سهام خود از سوی بانکها گلایه دارند، گرچه مقامات می گویند، بانکها سهام مردم را به نرخ روز در بورس به فروش می رسانند.
سهام عدالت متشکل از سهام 36 شرکت بورسی و 13 شرکت غیر بورسی است که بانکها برای فروش 30 درصد این سهام، از طریق کارگزاران خود در بورس یا سایر کارگزاران همکار نسبت به فروش سهام در بورس و واریز بهای آن به حساب مشتری اقدام می کنند، اما اطلاعیه ای از سوی بورس تهران منتشر شده که برخی کارگزاران پرریسک بورس از عاملیت فروش سهام عدالت برکنار شده اند.
طبق اطلاعیه ای که با امضای سمیرا خوشنود مدیر عملیات بازار بورس اوراق بهادار تهران رسیده در مورد معاملات سهام در شرکت های سرمایه پذیر عدالت، آمده است: به استناد مصوبه هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار از روز سه شنبه 13 خرداد 99 تا 21 خرداد 99 امکان خرید سهام در شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت فراهم شده است.
در این اطلاعیه همچنین آمده است: آن دسته از کارگزارانی که بر اساس اختیارات محوله به کمیته پایش ریسک بازار به موجب بند - 4- پانصد و هشتاد و هفتمین صورتجلسه مورخ 14 مرداد 98 هیأت مدیره ، به تشخیص کمیته یاد شده به عنوان کارگزاری پرریسک تشخیص داده شوند، مجاز به ارائه خدمت به عنوان کارگزار عامل فروش در خصوص مشمولان سهام عدالت نمی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری