وزیر خارجه آلمان اعلام کرد اتحادیه اروپا و گروه «آسه آن»، اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا، توافق کرده اند که روابط خود را به سطح یک همکاری استراتژیک ارتقا دهند.

به گزارشگروه بین الملل خبرگزاری آنا، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان اعلام کرد اتحادیه اروپا و گروه «آسه آن»، اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا، توافق کرده اند که روابط خود را به سطح یک همکاری استراتژیک ارتقا دهند.
هایکو ماس که کشورش ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را بر عهده دارد، گفت: «اتحادیه اروپا و آسه آن به عنوان شرکای اقتصادی نزدیک، از راه حل هایی که تجارت امن و آزاد و عادلانه را تسهیل می کنند، قاطعانه حمایت خواهند کرد.»
وزیر خارجه آلمان پس از یک نشست مجازی میان وزرای خارجه اتحادیه اروپا و وزرای خارجه کشورهای عضو آسه آن در سخنان خود تأکید کرد که «اتحادیه اروپا و اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا بیش از یک میلیارد نفر شهروند و ۲۵ درصد اقتصاد جهانی را نمایندگی می کنند.»
برونئی، ویتنام، لائوس، کامبوج، تایلند، میانمار، مالزی، سنگاپور، اندونزی و فیلیپین کشورهای عضو آسه آن را تشکیل می دهند.
پانزده روز پیش، ۱۰ کشور آسه آن به کشورهای چین، ژاپن، کره جنوبی، استرالیا و نیوزیلند در پروژه «مشارکت اقتصادی جامع منطقه ای» پیوستند. این گروه در حال حاضر بزرگ ترین «اتحادیه تجارت آزاد جهان» را تشکیل می دهد.
گروهی که یک سوم جمعیت جهان و ۳۰ درصد از تولید ناخالص داخلی جهان را نمایندگی می کند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار