در گفتگو با مهر مطرح شد؛

آغاز فعالیت های فرهنگی و هنری در رشت با تغییر وضعیت کرونا

لوگوی خبرگزاری مهر خبرگزاری مهر . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۸:۵۶
رشت- مدیرکل ارشاد گیلان با اشاره به آغاز فعالیت های فرهنگی و هنری در رشت با تغییر وضعیت کرونایی این شهرستان، گفت: رعایت دستور العمل ها الزامی است.

فیروز فاضلی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا سبب تعطیلی حدوداً یک ساله فعالیت های فرهنگی و هنری در کشور و استان گیلان شده است، اظهار کرد: متأسفانه این تعطیلی ها خسارت مالی بسیاری به فعالیت این حوزه وارده کرده است.
وی به تلاش های صورت گرفته برای جلب حمایت و پرداخت تسهیلات کرونایی به فعالان فرهنگی و هنری در استان گیلان اشاره کرد و گفت: با وجود همه تلاش های صورت گرفته اما هنوز فعالان این حوزه نتوانسته اند فعالیت خود را همانند سایر کسب و کارها شروع کنند.
مدیرکل ارشاد گیلان با اشاره به اینکه در طول حدوداً یک سال گذشته بسیاری از کسب و کارها با تدوین شیوه نامه به فعالیت های خود بازگشتند، افزود: فعالان فرهنگی و هنری شاید از محدود کسب و کارهایی بوده اند که از ابتدای شیوع ویروس کرونا فعالیت آنها به صورت کامل محدود و یا تعطیل شده است.
وی به تعطیلی بسیاری از رخدادهای مهم فرهنگی و هنری در استان گیلان به دلیل شیوع ویروس کرونا اشاره و اضافه کرد: امسال به واسطه شیوع همین ویروس نمایشگاه کتاب گیلان و بسیاری از جشنواره های هنری برگزار نشد.
فاضلی با اشاره به تغییر وضعیت کرونایی در شهر رشت بعد از حدود سه ماه از اعمال محدودیت های کرونایی و ترددی، گفت: با توجه به زرد شدن وضعیت کرونا در شهرستان رشت فعالان فرهنگی و هنری می توانند فعالیت خود را در قالب شیوه نامه های از پیش تعیین شده در این زمینه آغاز کنند.
وی با تأکید بر اینکه صاحبان واحدهای فرهنگی و هنری و همچنین فعالان این عرصه باید تمام دستور العمل های بهداشتی و شیوه نامه های را رعایت کنند، افزود: تداوم و استمرار فعالیت فعالان این دو حوزه منوط به رعایت دستور العمل ها و شیوه نامه های بهداشتی است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار