میزان شیوع ناباروری در زنان خوزستانی بررسی می شود

ایسنا شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲:۸
ایسنا/خوزستان رئیس مرکز بهداشت خوزستان از بررسی میزان شیوع ناباروری در بانوان استان خبر داد.

دکتر سید مهدی حسینی زاده در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: ناباروری به عنوان یک مشکل سلامت باروری، نظام سلامت را در ابعاد مختلف باچالش های متعددی مواجه کرده است که با توجه به سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی در افزایش موالید و ترویج فرزندآوری، شناخت وضعیت افراد نابارور و علل آن به منظور برنامه ریزی مناسب و موثر از اهمیت خاصی برخوردار است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: مشکل ناباروری یکی از معضلات جوامع امروزی است. از این رو شناخت اپیدمیولوژیکی این مشکل یعنی فراوانی و تعیین کننده های آن کمک شایانی در یافتن نقاط مناسب مداخله برای کاستن از بار این مشکل خواهد کرد.
وی افزود: طبق برآورد انجام شده توسط سازمان بهداشت جهانی در سال ۲۰۱۰ حدود ۵۰ میلیون زوج در دنیا از ناباروری رنج می برند.
حسینی زاده ادامه داد: آخرین بررسی انجام شده در ایران نیز در سال ۲۰۱۰ بوده و تنها شیوع ناباروری اولیه در زنان ۲۰ تا ۴۰ سال به دست آمده است، بنابراین با توجه به اهمیت دسترسی به آمار دقیق و به روز در برنامه ریزی و اجرای مداخلات پیشگیرانه، طرح بررسی شیوع ناباروری به منظور برآورد دقیق ناباروری اولیه و ثانویه در زنان ۱۵ تا ۴۹ ساله ایرانی طراحی شده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: این طرح از ۱۸ آبان ماه سال جاری به مدت یک ماه در سراسر کشور و در خوزستان نیز در شهرستان های اهواز، باغملک، کارون و خرمشهر اجرا می شود.
رئیس مرکز بهداشت خوزستان تصریح کرد: در قالب این طرح، نمایندگان مرکز بهداشت با همراه داشتن کارت شناسایی معتبر به درب منازل در مناطق شهری و روستایی این شهرها مراجعه می کنند و روند کار تنها پر کردن فرم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار