رئیس اداره بهداشت، امداد و درمان وزارت دفاع از تولید کیت های نسل سوم تشخیص ویروس کرونا و ساخت بسته کاملی از تجهیزات برای مقابله با کرونا توسط متخصصان صنعت دفاعی خبر داد.

- اخبار سیاسی -
به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم ، رضا الله ورن با قدردانی از زحمات کادر پزشکی و درمانی در مقابله با کرونا اظهار داشت: ادای احترام به شهدای مدافع سلامت این روزها مختص این عزیزان است که با تمام توان تلاش می کنند و ان شاء الله ویروس کوئید19 را هرچه سریع تر پشت سر بگذاریم.
رئیس اداره بهداشت، امداد و درمان وزارت دفاع افزود: وزارت دفاع یک سازمان و وزارتخانه دفاعی است اما در همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس با توجه به وضعیت دانشی که داریم به سرعت به تولید محصولاتی که برای مقابله با ویروس نیاز است مانند محلول ضدعفونی کننده ماسک و کیت های تشخیصی پرداختیم.
الله ورن ادامه داد: همان طور که نیروهای مسلح و وزارت دفاع در سطح ملی نقش بازدارندگی دارند در مقابله با کرونا هم با همین راهبرد به مقابله با بیماری پرداختند. از همان روزهای ابتدایی صنایع مرتبط با وزارت دفاع با تولید ماسک های N95 و محلول ضدعفونی کننده سطوح با تمام ظرفیت فعالیت خود را آغاز کرد؛ به طوری که روزانه 150 هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده در اختیار مراکز کشوری قرار داد، علاوه بر این روزانه 40 هزار ماسک تولید می کند که همه اینها با حمایت های بی دریغ وزیر دفاع بوده است.
وی خاطرنشان کرد: کیت های تشخیصی در وزارت دفاع از حدود 40 روز پیش ساخته شد، اما باید روند تأیید نهایی آنها در انستیتو پاستور طی می شد که هفته گذشته این کیت ها در قرارگاه بهداشتی درمانی امام رضا(ع) به تولید انبوه رسید.
کیت تشخیص کرونا ساخت وزارت دفاع به مرحله تولید انبوه رسید
الله ورن یادآور شد: کیت های نسل اول ژن n را شناسایی می کرد که بخشی از ویروس کرونا بود الآن ما کیت های نسل دوم را طراحی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار