شاخص کل بورس روز سه شنبه با ریزش ۴/ ۳درصدی یکی از شدیدترین افت های خود را در سال جاری تجربه کرد. هجوم دسته جمعی سهامداران برای فرار از زیان، باعث تنزل ارزش سهام ۹۷ درصد از کل بنگاه های بورسی و بازگشت نماگر اصلی سهام به کمترین مقدار از ابتدای پاییز شد.

به گزارش تجارت نیوز ، به این ترتیب، بدترین عملکرد روزانه بازار سهام طی ۵ ماه اخیر به ثبت رسید. به زعم کارشناسان، بازدهی چشمگیر سهام از ابتدای سال که با ورود بازیگران جدید میسر شده بود، اکنون به شکل شناسایی سود و تخلیه هیجان در بازار خودنمایی می کند.
شاخص کل بورس تهران روز گذشته یکی از سهمگین ترین افت های خود را در سال جاری تجربه کرد. دیروز نماگر اصلی سهام در بدترین عملکرد خود طی پنج ماه اخیر تمام رشد پاییزی خود را پس داد و ضمن ریزشی ۴/ ۳ درصدی به کمترین سطح از آخرین روز کاری تابستان عقب نشینی کرد. تقریبا تمام نمادهای بورسی در جریان دادوستدهای دیروز با افت قیمت به کار خود پایان دادند. هجوم سهامداران برای عرضه سهام خود نه تنها عقب گرد مضاعف خریداران را در پی داشت، که در نهایت، منجر به تشکیل صف فروش در نماد حدود ۷۵ درصد از کل شرکت های بورسی شد. سیطره افق های کوتاه مدت سهامداری و هیجان زدگی مفرط معامله گران در کنار تقلیدهای نابجا از روند عمومی چنان بر معاملات سایه انداخته که دیگر جایی برای تحلیل نیست.
در هجوم دسته جمعی فروشندگان، تنها تلاش برای نجات سرمایه ها به اولویت بورس بازان بدل شده و چنین می نماید که بازار هر گونه رویکرد میان مدت برای سرمایه گذاری را پذیرا نیست. زیگزاگ رفتن های چند روز اخیر شاخص بورس را می توان در راستای تلاش سهام برای دستیابی به نقطه مرجع تعبیر کرد؛ تلاش برای بازیابی تعادل و تخلیه هیجاناتی که پیش از این به شکل رشد شتابان در بازار نمایان می شد.
سقوط به نقطه صفر
سهامداران معاملات دیروز را در شرایطی پی گرفتند که شاخص کل کار خود را در محدوده مثبت آغاز کرد. چنین به نظر می رسید که انتشار برخی اخبار در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار