با مجموعه تصمیماتی که درباره افزایش حقوق و همسان سازی پرداختی به بازنشسته ها اخذ شده است، متوسط افزایش حقوق آنها در سال جاری به ۳۰ درصد می رسد.
به گزارش ایسنا، طی سال های گذشته حقوقی که برای بازنشسته ها پرداخت می شد، با نارضایتی آنها به دلیل پرداخت های پایین و عدم تناسب با شرایط موجود همراه بود تا این که در حدود سه سال اخیر دولت در راستای هماهنگی و همسان سازی حقوق بازنشسته ها، سالانه بودجه ای را برای این موضوع در نظر می گیرد تا اختلاف حقوقی بازنشسته ها تا حدی جبران شود.
در حالی در سال جاری افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارکنان و شاغلان در بودجه در نظر گرفته شد که دولت برای بازنشسته ها حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان هم به عنوان منابعی برای همسان سازی حقوق آنها پیش بینی کرد؛ رقمی که در مقایسه با سال گذشته که ۵۰۰۰ میلیارد تومان بود با افزایش ۱۰۰ درصدی همراه شده است.
حقوق هیچ باز نشسته ای کمتر از ۲.۸ میلیون نیست
اما این که افزایش ۱۵ درصدی و ۱۰ هزار میلیارد تومانی که برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفته شده، چگونه اعمال و چه تغییری در دریافتی آنها ایجاد خواهد شد، موضوعی است که بررسی آن نشان می دهد که ابتدا حقوق ها تا ۱۵ درصد افزایش پیدا می کند تا هیچ بازنشسته ای کمتر از دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دریافتی نداشته باشد. بعد از آن مابقی اعتبار مربوط به همسان سازی حقوق ها برای حقوق های بالای دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان توزیع می شود؛ به نحوی که به صورت پلکانی اعمال و حقوق های بالاتر از رشد کمتری برخوردار می شوند.
طبق آنچه که پیش تر سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده بود که همسان سازی برای حقوق های پنج میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به پایین ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار