نایب رییس انجمن قطعه‌سازان:

احتمال بازگشت رنو و پژو به ایران ضعیف است

لوگوی ایرنا ایرنا . سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ساعت ۱۵:۱۵
تهران- ایرنا- نایب رییس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو با اشاره به احتمال گشایش های بین المللی در فضای سیاسی و رفع تحریم ها در آینده نزدیک، گفت: پیش بینی می شود در این فضا خودروسازان جدیدی به بازار کشورمان وارد شوند، اما احتمال بازگشت رنو و پژو ضعیف است.

«اصغر خسروشاهی» امروز (سه شنبه) در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: انتظار می رود وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین خودروسازان بزرگ داخلی، برخلاف ادوار گذشته از انعقاد قراردادهای سی.کی.دی کاری و مونتاژکاری کامل پرهیز کنند.
وی تاکید کرد: انتظار می رود قراردادهای جدید احتمالی با داخلی سازی بالای ۵۰ درصد همراه باشد تا به روزرسانی صنایع خودروسازی و قطعه سازی داخلی را به دنبال داشته باشد و باید سرمایه گذاران خارجی را به این سمت و سو سوق داده و مجاب کنیم.
خسروشاهی ادامه داد: اگر برنامه ای به جز این طراحی شود، به طور قطع به زیان قطعه سازان و خودروسازان داخلی خواهد بود.
وی با بیان اینکه تاکنون هیچ مذاکره ای برای ورود خودروسازان خارجی به کشورمان انجام نشده، یادآور شد: شرکت پژو که در سال های گذشته بازار بزرگی در کشورمان برای خود دست و پا کرده بود، با شرکت های آمریکایی در حال همکاری است و به همین دلیل احتمال حضور مجدد آن در ایران بسیار ضعیف است، اگر هم خواستار حضور مجدد باشد به شیوه و قراردادهای گذشته مخالفیم.
نایب رییس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو اضافه کرد: شرکت فرانسوی رنو نیز که پس از دور دوم تحریم ها کشورمان را ترک کرده بود، به تازگی ۱۸۰ نفر نیروی کار ایرانی خود را اخراج کرده و به نظر نمی رسد که به دنبال سرمایه گذاری و چالش تازه ای در ایران باشد.
وی گفت: به نظر می رسد شرکت های چینی در دوره پس از تحریم ها بیشتر راغب باشند که در بازار کشورمان حضور یابند و در این مسیر باید مراقب بود فقط شرکت های دارای فناوری بالا و به روز آن هم با قراردادهای همکاری مشترک و با درصد داخلی سازی بالا حضور یابند.
به گزارش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
پنبه زن
پنبه زن
لوگوی شبکه خبر شبکه خبر .