رییس اتحادیه کفاشان دست دوز تهران گفت: در حال حاضر کفش ایرانی به کشورهایی همچون عراق، افغانستان، آذربایجان و روسیه صادر می شود.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، رسول شجری عصر امروز در نشست خبری آخرین وضعیت صنعت کفش کشور را تشریح کرد.
رئیس اتحادیه کفاشان دست دوز استان تهران با بیان اینکه واحدهای فعال در این صنعت توانایی تولید دو برابر نیاز کشور را دارند، گفت: اگر مواد اولیه و سرمایه در گردش واحدهای فعال در این حوزه تامین شود ما می توانیم نیاز 400 میلیون نفر به کفش با کیفیت را تامین کنیم. این یعنی علاوه بر تامین نیاز داخل از پتانسیل بالایی برای صادرات برخوردار هستیم.
وی تصریح کرد: البته سال جاری توانستیم به کشورهای عراق، افغانستان، آذربایجان و روسیه صادرات داشته باشیم و دنبال بازارهای جدید هستیم. طبق آمار رسمی اعلام شده از سوی گمرک، واردات کفش در سال های گذشته نزدیک به ۵۰۰ میلیون دلار بوده که این عدد فقط واردات از طریق مبادی رسمی است درحالی که بنا بر آمار کشورهای صادر کننده این عدد 700 تا 800 میلیون دلار بوده است.
 شجری افزود: سال گذشته با وجود کاهش 600 میلیون دلاری واردات کفش هیچ کمبودی در بازار حس نشد و این یعنی واردات این سال ها مازاد بوده و فقط به تولید داخل ضربه زده است.
وی درباره صادرات کفش تولید داخل گفت: سال 96 صادرات ما 88 میلیون دلار به صورت رسمی و 109 میلیون دلار به صورت غیر رسمی بوده است که رقم غیررسمی آن در سال 97 به 170 میلیون دلار رسیده است.
شجری با اشاره به برگزاری هشتمین دوره نمایشگاه امپکس گفت: در طول برگزاری این دوره از نمایشگاه ها موفقیت های بسیاری حاصل و شرایط این صنعت را تغییر داده است. سال های گذشته ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار