تولید ۳ گونه بچه ماهی پُرمصرف در کشور برای مقابله با تحریم احتمالی

خبرگزاری تسنیم چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵
رئیس موسسه علوم تحقیقات شیلات کشور گفت: با توجه به شرایط خاص کشور، تحریم های ظالمانه آمریکا و نیاز به واردات بچه ماهی قزل آلا ، سی باس و تیلاپیا، قراردادی با دانشگاه واخنینگن هلند منعقد شده است تا این محصولات در کشورمان تولید شود.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، کارگاه آموزش بین المللی آبزی پروری پایدار(اصلاح نژاد، فراوری و تجارت آبزیان)، با عناوین اصلاح نژاد ماهی سی باس و شانک، تولید ارزش افزوده از ماهیان، نیاز بازار و اولویت مصرف کننده، اصلاح نژاد ماهی تیلاپیا، شبکه هوشمند تجارت دریایی و استانداردهای کیفی برای صادرات به اتحادیه اروپا امروز در سازمان تحقیقات و آموزش و ترویج کشاورزی در تهران برگزار شد.
در این همایش مدرسان هلندی دانشگاه واخنینگن براساس تفاهم نامه ای که با وزارت جهاد کشاورزی ایران و سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی منعقد کرده بودند، تجربیات خود را به دانشگاهیان و فعالین اقتصادی کشورمان منتقل کردند؛ براساس تفاهم صورت گرفته این انتقال تجربه به صورت عملیاتی نیز خواهد بود و بخش خصوصی نیز برای انتقال آن به عرصه حضور خواهد داشت.
محمد پورکاظمی رئیس موسسه علوم تحقیقات شیلات کشور در حاشیه این کارگاه آموزشی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: دانشگاه واخنینگن هلند از لحاظ فعالیت در حوزه امنیت غذایی رتبه اول را در دنیا دارد و از نظر تولید علم و انتقال آن به عرصه از دانشگاه های آمریکا نیز جلوتر است.
وی افزود: پروژه های متعدد دامپروری و شیلاتی در این دانشگاه پیگیری می شود که در این راستا نیز یادداشت تفاهمی 3 جانبه ای میان وزارت جهاد کشاورزی، سازمان تحقیقات و آموزش ترویج کشاورزی ایران و این دانشگاه به امضاء رسید.
رئیس موسسه علوم تحقیقات شیلات کشور ادامه داد: در بخش شیلات جلسات متعددی با نمایندگان این دانشگاه داشته ایم، به طوری که در سال های 94 و 95 نمایندگان دانشگاه واخنینگن به ایران آمدند و بعد از ...

سرخط اخبار