یک متخصص گوارش اطفال گفت: آترزی مری نوعی بیماری است که در آن مایعات موجود در ریه ها می توانند به سرعت موجب عفونت و بیماری ذات الریه شوند.

به گزارش « شیعه نیوز »، صلاح الدین دلشاد متخصص گوارش اطفال درباره چسبندگی نای در نوزادان اظهار کرد: این نوع عارضه مشکلات اساسی را برای مری ایجاد خواهد کرد و مانع اتصال مری به معده می شود. با وجود این مشکل برای مری ممکن است مواد غذایی به راحتی وارد معده نشوند و در هر قسمتی از آن متوقف شوند. آترزی مری بیماری است که خطر آسپیراسیون را در افراد ایجاد میکند، زیرا مایعات در ریه ها می توانند به سرعت موجب عفونت و بیماری ذات الریه شوند.
وی درباره علائم این نوع بیماری بیان کرد: شایع ترین علائم آترزی مری آبریزش شدید دهانی است که از ابتدای تولد ممکن است همراه فرد باشد. این نوع عارضه به دلیل مادرزادی بودن در برخی نوزادان هنگام شیر خوردن، علائم و نشانه های خود را نشان می دهد. نوزاد هنگام شیر خوردن دچار خفگی یا کبودی می شوند.
این متخصص گوارش درباره علل آترزی مری گفت: علل اصلی این نوع عارضه بسته شدن ناحیه فوقانی مری است که هنگام ورود شیر به داخل نای نوزاد با مشکل هضم رو به رو خواهد شد. این عمل کاملا غیر ارادی توسط معده نوزاد بروز می کند.
وی تصریح کرد: زنان باید قبل از بارداری حتما آزمایشات ژنتیکی انجام دهند. معمولا برای نوزادان مبتلا نوک سوند را بالاتر از سطح معده شان قرارمی دهند زیرا با اینکار می توانند مانع از رفلاکس معده به درون مری شوند. بهتر است نوزاد مبتلا را به حالت صاف نگه دارند تا دچار ریفلاکس معده نشود.
دل شاد تاکید کرد: در این مواقع بهتر است برای نوزادان از پستانک استفاده شود، زیرا می تواند در رفع گرسنگی به نوزاد کمک کند. بهبودی این نوع عارضه ممکن است هفته ها طول بکشد و بعد از رفع بیماری خانواده ها می توانند از راه دهان تغذیه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار