همدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ملایر گفت: شهر ملایر دارای بیش از ۱۲۰ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب است که از این میزان پنج کیلومتر آن سال گذشته اجرا شده و آماده بهره برداری است.

سعید میرزایی سامعی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در این زمینه ۲۲۵ کیلومتر طول شبکه جمع آوری فاضلاب مورد نیاز شهر ملایر طراحی شده است و نیازمند اقدامات اساسی تری در این حوزه هستیم.
وی بیان کرد: به دلیل قدمت و فرسودگی بالای شبکه آبرسانی در برخی از مناطق این شهرستان و ایجاد شکستگی مکرر لوله های آب در این نواحی، تعویض لوله های فرسوده گام موثری در پیشگیری از هدر رفت آب بود که به همین منظور طی یک سال گذشته حدود چهار کیلومتر از شبکه آبرسانی ملایر اصلاح و توسعه داده شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ملایر تغییر سامانه گندزدایی تمامی شهرهای زیر پوشش به آب ژاول را از دیگر اقدامات برشمرد و افزود: به دلیل ایمنی بیشتر سیستم گندزدایی آب ژاول نسبت به سامانه کُلرزنی، در حال حاضر تمامی شهرهای ملایر به این سامانه تجهیز شده اند.
میرزایی سامعی ادامه داد: در همین رابطه با جمع آوری کپسول های کُلرزنی سیستم گندزدایی شهرهای ملایر، سامن، جوکار، زنگنه، ازندریان و اسلامشهر آق گل، تمامی سیستم گندزدایی مخازن آب این شهرستان به سامانه آب ژاول تبدیل شد.
وی بیان کرد: با توجه به علوم جدید و اهمیت صحت اطلاعات زیرساخت شرکت آبفای ملایر به عنوان شرکتی پیشرو، نسبت به عملیات پیمایش، جمع آوری و ثبت اطلاعات همچون مشترکان، تاسیسات، شبکه توزیع آب و شبکه جمع آوری فاضلاب در شهرهای ملایر در سیستم جی.آی.اس تحت وب اقدام شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ملایر همچنین از اتمام عملیات اجرایی حصارکشی محوطه مخازن ۲۰ هزار متر مکعبی پیرویلان و مخزن زمینی ۲ متر مکعبی مسکن مهر ملایر با فنس و سیم خاردار در راستای حفاظت فیزیکی و نگهداری هر چه بهتر از تاسیسات آبرسانی خبر ...

سرخط اخبار