اعتمادآنلاین| کرونا خوی تهاجمی تری پیدا کرده است. در هفته گذشته دیگر هر روز آمار مرگ ومیر و تلفات و ابتلا در کشور بالاتر رفته و حالا دیگر تعداد کشته های روزانه از مرز 300 نفر هم می گذرد. آن هم در حالی که معاون وزیر بهداشت پیشتر اعلام کرده بود باید این آمار را 2برابر احتساب کرد.
در چنین شرایطی که از شمال تا جنوب کشور درگیر کرونا هستند، استان ها در وضعیت قرمز قرار دارند، تخت های بیمارستان ها پر شده و نه فقط ایران، بلکه سایر کشورها هم با اوج جدید بیماری روبه رو شده اند، استان سیستان و بلوچستان در ایران باز هم طبق آمار وزارت بهداشت، در وضعیت قرمز دیده نمی شود (تا زمان انتشار این گزارش).
این در حالی است که این استان محروم ترین حوزه جمعیتی کشور محسوب می شود و به خاطر دسترسی کمتر به اقلام بهداشتی، اگر آمار چنین استانی از سایر استان ها بیشتر نشود، کمتر بودنش هم جای سوال ایجاد می کند. کمااینکه در ماه های ابتدایی که کرونا وارد ایران شده بود مسئولان این استان بارها خواسته بودند پروازها و ترددها به سیستان و بلوچستان خیلی زود ممنوع شود چرا که ورود کرونا به این استان، به واسطه دوری از مرکز، می تواند به مراتب فاجعه بارتر از سایر استان ها باشد.
نامه عضو هیات علمی دانشگاه به وزیر بهداشت
درست در چنین وضعیتی برخی از استادان دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر که یکی از مهم ترین حوزه های پزشکی در این استان به حساب می آید، نسبت به غیبت رئیس این دانشگاه ابراز گله مندی کرده اند.
محمد ادریس ارباب، که پیشتر مدیر سابق اداره بازرسی و ارزیابی عملکرد این دانشگاه بوده و حالا عضو هیات علمی است، در همین باب به وزیر بهداشت هم نامه نوشت. در بخشی از نامه او ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار