استاندار آذربایجان شرقی افزایش سهمیه گاز نیروگاه تبریز را خواستار شد

لوگوی ایرنا ایرنا . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۳:۵۶
تبریز- ایرنا- استاندار آذربایجان شرقی به همراه جمعی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی به منظور پیگیری تأمین سوخت و احصای مشکلات نیروگاه حرارتی تبریز در دیدار با وزیر نفت، افزایش سهمیه گاز این نیروگاه به منظور حذف سوخت مازوت را خواستار شد.

محمدرضا پورمحمدی در این دیدار با اشاره به آلودگی هوای شهر تبریز و ضرورت تأمین برق و گاز مصرفی مردم، گفت: در حال حاضر، تنها نیروگاه تبریز از سوخت مازوت استفاده می کند.
وی افزود: با توجه به اینکه امکان استفاده از گازوئیل به دلیل مسائل فنی در نیروگاه تبریز وجود ندارد و سوخت جایگزین این نیروگاه نیز مازوت است، از وزارت نفت درخواست داریم سهمیه گاز این نیروگاه به میزان ۲ میلیون مترمکعب افزایش یابد.
پورمحمدی اظهار کرد: با توجه به افزایش مصرف گاز در آذربایجان شرقی و ضرورت تأمین گاز مصرفی خانواده ها، تمهیداتی برای کاهش بار مصرف در بخش های صنعتی و تولیدی در نظر گرفته شده است.
وی استفاده نیروگاه ها و برخی از واحدهای صنعتی و تولیدی از سوخت جایگزین را یکی از این تمهیدات عنوان کرد و گفت: در حال حاضر تمام نیروگاه های استان به جز نیروگاه تبریز از سوخت گازوئیل استفاده می کنند.
استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد: در تامین سوخت مایع برای نیروگاه ها هیچ مشکلی نداریم و سوخت مورد نیاز همه این نیروگاه ها تأمین می شود. 
وی همچنین موضوع استفاده واحدهای تولیدی شهرک نخودچی ممقان از گاز با تعرفه صنعتی یا کشاورزی را مطرح کرد.
دیدار استاندار و نمایندگان آذربایجان شرقی با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی
استاندار آذربایجان شرقی همچنین به منظور پیگیری برخی از مسائل شرکت های وابسته به سازمان تأمین اجتماعی، با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیدار و گفت وگو کرد.
محمدرضا پورمحمدی در این دیدار با اشاره به مشکلات نیروگاه حرارتی تبریز، گفت: این نیروگاه به دلیل تکنولوژی قدیمی آن، احتیاج به بازتوانی و بازسازی دارد.
وی همچنین همسان سازی حقوق بازنشستگان و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار