متوسط قیمت فروش هر متر واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه ها در تهران 136873 هزار ریال با میانگین مساحت 86 مترمربع و متوسط عمر بنای 11 سال بوده که نسبت به فصل قبل 4،5 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 80،1درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز آمار ایران، متوسط قیمت فروش هر متر مربع واحد مسکونی معامله شده در تهران در تابستان ۱۳ میلیون و ۶۸۷ هزار و ۳۰۰ تومان بوده که نسبت به فصل قبل ۴.۵ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۸۰.۱ درصد افزایش داشته است.
بنابراین گزارش، متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران در تابستان سال جاری 18 میلیون و 660 هزار و 400 تومان با میانگین مساحت 270 مترمربع بوده است که نسبت به فصل قبل 10 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 131.7 درصد افزایش داشته است.
بنگاه های معاملات ملکی کشور موظف هستند، مشخصات کلیه ی معاملات خرید و فروش و اجاره را در سامانه اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت کنند.
متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران 43 هزار و 542 تومان با میانگین مساحت 82 مترمربع و متوسط عمر بنای 14 سال بوده است که نسبت به فصل قبل 8.1 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 31.2 درصد، افزایش داشته است.
با توجه به این که کاهش یا افزایش حجم (تعداد) معاملات در مناطق شهر تهران باعث کاهش یا افزایش شدید متوسط (حسابی) قیمت در سطح کل شهر می شود، از متوسط تعدیل شده (وزنی) که در آن، وزن با استفاده از سهم واحدهای مسکونی دارای سکنه محاسبه می شود، استفاده شده تا بتوان با حذف اثر حجم معاملات، تغییرات واقعی قیمت را مشخص کرد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار