فیروزکوه- فرماندار فیروزکوه با اشاره به اینکه برای سال ۹۹ ایجاد ۲ هزار شغل هدف گذاری شده گفت: : ۵۰۴ شغل طی نیمه اول سال جاری در فیروزکوه ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، مهدی یوسفی جمارانی ظهر پنجشنبه در جلسه کارگروه اشتغال که با حضور نمایندگان بنیاد برکت برگزار شد، اظهار داشت: حرکت در جهت ایجاد اشتغال مهمترین کاری است که باید در سطح کشور رخ دهد و اگر برنامه ای در حوزه مقابله با آسیب های اجتماعی و افزایش رفاه و بالا بردن سرمایه اجتماعی و بهره گیری مناسب از نیروی انسانی داریم باید در این حوزه گام برداریم و بتوانیم اقدامات مؤثری انجام دهیم.
فرماندار شهرستان فیروزکوه تصریح کرد: توسعه در حوزه اقتصادی نیز منوط به این است که ما بتوانیم ظرفیت های شغلی متعددی را ایجاد کنیم، این در حالی است که تعداد زیادی از طرح ها در دستگاه های اجرایی مصوب می شود و اعتباراتی هم برای آن در نظر گرفته می شود اما روی کاغذ باقی می ماند.
وی افزود: در سال ۹۷ طرح حمایت از مشاغل خانگی یکی از طرح هایی بود که نتایج خوبی را در سطح شهرستان بدنبال داشت و با توجه به آمار جمعیتی پایین فیروزکوه در بین ۱۶ شهرستان استان تهران، با ایجاد اشتغال برای ۳۵۰ نفر بالا ترین ظرفیت را در استان تهران به خود اختصاص داد و اعتبارات دولتی قابل توجهی جذب کرد و البته پرونده هایی نیز با نقص های مواجه شد که هنوز باقی مانده و نیازمند این است که مراحل تکمیلی خود را سپری کنند و شاید یکی از عمده ترین دلایل عدم تکمیل آنها تصمیمی بود که در سال ۹۸ گرفته شد مبنی بر اینکه این اعتبارات در اختیار پشتیبان قرار بگیرد.
یوسفی جمارانی خاطر نشان کرد: این تجربه موفقی نبود به لحاظ اینکه کار گروهی در مناطق کم جمعیتی مانند شهرستان فیروزکوه اساساً خیلی تجربه شده نیست و افراد تمایل دارند یک کسب و کار مستقل برای خود ایجاد کنند.
فرماندار فیروزکوه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار