معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۲ گفت: تصویب شد، باغ معیرالممالک با مبلغ ۲۵ میلیارد تومان تملک شود که هم اکنون کار بازسازی آن شروع شده است

به گزارش خبرگزاری مهر ، محمدرضا ندرلو ، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۲ گفت: بخشی از باغ معیرالممالک، در کوچه کیهانی به متراز ۱۷۰۰ مترمربع باقی مانده بود که مالک قصد نوسازی داشت. درخواست مالک در کمیسیون تملک باغات شهرداری منطقه ۱۲ ارائه و در نهایت تصویب شد، این ملک با مبلغ ۲۵ میلیارد تومان تملک شود که هم اکنون کار بازسازی آن شروع شده و تا بهار ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد.
وی با بیان این نکته که داخل این باغ، ملکی قدیمی وجود دارد که بازسازی آن در بودجه سال آینده دیده شده، افزود: این ساختمان که به صورت متروکه است، از یک طرف به کوچه کیهانی و از طرف دیگر به قفل سازان می خورد.
ندرلو ضمن یادآوری این مطلب که باغ معیرالممالک یکی از باغ های بزرگ محله سنگلج، محله ای که بخشی از آن به کارگاه های طلاسازی تبدیل شده، بوده و شهرداری به دنبال ساماندهی و رفع مزاحمت های آن است، ادامه داد: در بخشی دیگر از محله، مردم هنوز سکونت دارند و با تملک این باغ و تبدیل آن به فضای سبز، سرانه فضای سبز در این محله افزایش خواهد یافت و جذابیت بیشتری برای مردم به وجود می آید تا مردم از محل کوچ نکنند و خانه های خود را به کارگاه و انبار اجاره ندهند.
وی همچنین درباره بوستان گوته هم توضیح داد: بوستان ۲۵۰۰ متری گوته که در خیابان ۱۷ شهریور، خیابان گوته قرار دارد، در حال ساخت است. در این محل، بوستان شهدای سلامت که پاتوق محله ۳۰۰ متری است تکمیل شده و هم اکنون نقاشی دیواری آن در حال انجام است.
معاون خدمات شهری و محیط زیست قلب طهران بیان کرد: بوستان گوته که از اراضی فوقانی تونل امیرکبیر است، سال هاست که رها شده بود، اما فاز یک ساماندهی این اراضی با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار