سخنگوی کرملین در اظهاراتی تداوم درگیری ها میان جممهوری آذربایجان و ارمنستان در خصوص قره باغ را مایه تأسف و نگرانی دانست.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین امروز (چهارشنبه) از تداوم درگیری ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه مورد مناقشه «قره باغ کوهستانی» ابراز نگرانی کرد.
بنا بر گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، سخنگوی کرملین در جمع خبرنگاران ضمن ابراز تأسف از ادامه درگیری ها میان ایروان و باکو در خصوص قره باغ کوهستانی گفت: «تقابل نظامی همچنان ادامه دارد که این مایه تأسف و نگرانی است».
اظهارات پسکوف در شرایطی مطرح شده است که دولت های ارمنستان و جمهوری آذربایجان علیرغم اعلام سه توافق آتش بس همچنان به هدف گرفتن قلمروهای یکدیگر ادامه می دهند.
ارتش منطقه خودمختار قره باغ کوهستانی امروز اعلام کرد که درگیری ها همچنان در خط مقدم ادامه دارد.
از طرف دیگر، وزارت دفاع ارمنستان نیز امروز حمله نیروهای جمهوری آذربایجان به «استپاناکرت» به وسیله سامانه موشکی «اسمرچ» خبر داد و واحد اورژانس قره باغ نیز گزارش کرد که در پی حمله موشک اسمرچ جمهوری آذربایجان، یک نفر در «شوشا» قره باغ جان خود را از دست داده است و دو نفر دیگر نیز زخمی شده اند.
«شوشان استپانیان» سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان در صفحه فیس بوک خود در این خصوص نوشت: «یک حمله از (سامانه موشکی) اسمرچ به استپاناکرت انجام گرفت. هیچ کس زخمی نشد.»
با اینحال، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان نیز گزارش کرد که نیروهای سملح ارمنستان شهر «برده» را با سامانه اسمرچ مورد حمله قرار داده که در نتیجه آن چندین نفر کشته و زخمی شده اند.
دادستانی کل آذربایجان نیز در این خصوص گزارش کرد که در حمله نیروهای ارمنستان به شهر برده ۱۴ نفر کشته و بیش از ۴۰ تن زخمی شدند
در بیانیه وزارت دفاع جمهوری ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار