این پیمانه تیتر هایی همچون چین با نزدیک شدن به انتخابات، واردات نفت آمریکا را افزایش داد، ذخایر نفت عربستان رکورد پنج ماهه رازد، یک میلیارد دلار گواهی ارزی صادر شد، قیمت مرغ باز هم افزایش یافت و تقاضای دلار در بازار های جهانی بالا رفت را در بر دارد.

تابناک هر روز بسته ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر ها و رویداد های جذاب اقتصادی را گردآوری می کند.
به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر هایی همچون چین با نزدیک شدن به انتخابات، واردات نفت آمریکا را افزایش داد، ذخایر نفت عربستان رکورد پنج ماهه رازد، یک میلیارد دلار گواهی ارزی صادر شد، قیمت مرغ باز هم افزایش یافت و تقاضای دلار در بازار های جهانی بالا رفت را در بر دارد.
چین با نزدیک شدن به انتخابات، واردات نفت آمریکا را افزایش داد
بنا به آمار موسسه ریفینیتو، چین تنها در ماه جاری روزانه ۸۶۷ هزار بشکه نفت از آمریکا وارد کرده است. البته موسسه خدمات میادین نفت قناری، رقم واردات نفت چین از آمریکا را ۹۰۰ هزار بشکه در روز عنوان کرده است.
کلاید راسل، کارشناس بازار نفت، طی مصاحبه ای گفت که واردات نفت چین از آمریکا کاهش می یابد و این کاهش سنگین خواهد بود. وی می گوید، جواب آن همانقدر که ساده است، نگران کننده نیز هست. نفت آمریکا که از ماه جولای به بعد وارد چین شده است و اتفاقا نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری داشته، خیلی زودتر از این حرف ها در ماه آوریل، می و ژوئن خریداری شده است. خرید این حجم نفت همزمان با سقوط قیمت نفت آمریکا و رسیدن آن به کمترین میزان در سال های گذشته انجام شده است. راسل می گوید در ماه ژوئن، اما قیمت به ۴۰ دلار در هر بشکه رسید و از آن زمان چینی ها دوباره واردات نفت خود را کم کردند. چیزی که باعث نگرانی می شود این است که بخش قابل توجهی از رشد قیمت در بهار سال جاری به پشتوانه افزایش واردات نفت چین اتفاق افتاد.
افزایش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار