حالا پس از 10 سال از شهادت شهید شهریاری، معاونت امور استان های صداوسیما تصمیم گرفته سریالی با موضوع زندگی شهید شهریاری بسازد.

به گزارش مشرق ، کسانی که در راه وطن جانشان را فدا می کنند، فقط آنهایی نیستند که در جبهه جنگ با دشمن روبرو می شوند. آدم های بسیاری هم هستند که در راه پیشرفت و اعتلای سرزمینشان از طرق دیگر نظیر علم و دانش تلاش می کنند که البته دشمن هیچ کدام از آنها را تاب نمی آورد و از هر فرصتی برای از بین بردن آنها استفاده می کند.
یکی از این شهدای جلیل القدر، شهید «مجید شهریاری» از دانشمندان هسته ای کشورمان است که در سال 1345 در زنجان متولد شد و متاهل و دارای دو فرزند به نام های محسن و زهرا بود. همسر این شهید بزرگوار، بهجت قاسمی نیز عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی است.
او تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در زنجان، دوره کارشناسی را در رشته مهندسی الکترونیک در دانشگاه صنعتی امیر کبیر ( از سال 1363 تا سال 1368 )، دوره کارشناسی ارشد را در رشته مهندسی هسته ای در دانشگاه صنعتی شریف ( از سال 1369 تا سال 1371) و دوره دکترا را در رشته مهندسی هسته ای در دانشگاه امیرکبیر (از سال 1372 تا 1377 ) گذارند. بدین تربیت، این شهید عزیز تمام تحصیلات خود را در کشور جمهوری اسلامی ایران گذرانده است.
شهید شهریاری پس از فراغت از تحصیل در دانشگاه امیرکبیر به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه مشغول به کار شد. شروع به کارش به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه شهید بهشتی در دانشکده مهندسی هسته ای و در گروه آموزشی کاربرد پرتوها با مرتبه استادیاری پیمانی بود.
وی در 28 اردیبهشت 83 از مرتبه پیمانی به مرتبه رسمی آزمایشی تغییر وضعیت داد و حدود چهار سال بعد از شروع به کار به مرتبه دانشیاری ارتقاء پیدا کرد.
** زمان و نحوه شهادت
شهید مجید شهریاری دانشمند فرزانه و استاد فیزیک هسته ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار