مشخصات فنی خودرو دنا پلاس و سمند سورن در این گزارش آمده است تا به کمک آن ها بتوانید خودرو مناسب مورد نظر خود را انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار،دنا پلاس و سمند سورن به ترتیب دو نسخه فیس لیفت کلی و جزئی از خودروی ملی یا همان سمند به شمار می آیند که در بازار انحصاری ایران، جایگاهی مطلوب برای خود دست وپا کرده اند و امروزه جزو پرفروش ترین سدان های خانوادگی محسوب می شوند. در این گزارش سری به این دو سدان خانوادگی پرفروش بازار زده ایم تا پس از مقایسه دنا پلاس و سمند سورن ELX، ببینیم درنهایت کدام یک بر دیگری برتری دارد. 
پیش از شروع فرایند اصلی مقایسه، بهتر است نگاهی به شناسنامه این دو خودرو بیندازیم و هر یک را در قالب چند سطر به حضورتان معرفی کنیم.
دنا پلاس و به طورکلی اعضای خانواده دنا، نمونه های فیس لیفت کلی از خودروی سمند به شمار می روند و طی این سال ها، جایگاهی ویژه در سبد محصولات ایران خودرو برای خود دست وپا کرده اند. دنا پلاس در سال ۹۵ و با برخی تغییرات ظاهری نسبت به دنای معمولی پا به میدان گذاشت تا شور و هیجان بیشتری به خریداران تولیدات ایران خودرو اعطا کند. از جمله مهم ترین وجوه تمایز دنا پلاس نسبت به دنای معمولی، می توان به اعمال تغییرات جزئی بر گرافیک چراغ های جلو و عقب، جلوپنجره، تحول کلی فریم شیشه عقب و اضافه شدن یک خط شانه ای جدید در نمای جانبی اشاره کرد.
«دنا پلاس» ابتدا با موتور EF7 تنفس طبیعی روانه بازار شد؛ اما در اواسط سال ۹۶، نسخه پرخوران یا توربوشارژ آن نیز با مدل ۹۷ در دسترس متقاضیان قرار گرفت. در سال ۹۹ هم چشم مشتریان به جمال گران ترین محصول ملی ایران خودرو یعنی «دنا پلاس توربو اتوماتیک» روشن شد و این در حالی بود که قیمت بسیار بالای آن حواشی زیادی را به وجود آورد.
گروه صنعتی ایران خودرو، پروژه تولید سمند را از اواسط دهه ۷۰ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار