سه اثر تازه از مجموعه طرح رمان نوجوان امروز از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روانه بازار کتاب شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان سه رمان تازه برای نوجوانان را در قالب مجموعه رمان های طرح «رمان نوجوان امروز» با عنوان سایبانی برای زمین، روح عزیز و عکس یادگاری بگیریم روانه بازار کتاب کرد.
رمان «سایبانی برای زمین» را حمید نوایی لواسانی تألیف کرده است. نوایی لواسانی به عنوان کارشناس و منتقد ادبیات کودک و نوجوان فعالیت هایی انجام داده و از بدو تأسیس انجمن نویسندگان کودک و نوجوان عضو این گروه بوده است.
داستان این رمان با محوریت یک نوجوان و باغ پدربزرگش شکل می گیرد و داستان هایی که او برای کشف راز پدربزرگش در زمان حضور در این باغ و در نهایت تغییر کاربری این باغ خلق می کند.
رمان «روح عزیز» را مینو کریم زاده تألیف کرده است.
کریم زاده اهل شهرکرد چهارمحال بختیاری است و از سال ۱۳۶۴ در کانون پرورش فکری کودکان مشغول به کار بوده است. وی پیش از این نیز رمان های «نگاهی رو به دریا»، «بلیت آخر»، «اندوه شیرین»، «وقتی یلدا نبود» و «قلب های نارنجی» و «پیش از بستن چمدان» را نیز در این طرح منتشر کرده است
داستان این رمان با ماجرای بستری شدن مادر نوجوان قهرمان داستان در بیمارستان شروع می شود و در ادامه برقراری ارتباط ذهنی میان این نوجوان و مادرش است که داستان را پیش می برد.
رمان عکس یادگاری بگیریم را محمدرضا یوسفی نویسنده نام آشنای کودک و نوجوان تألیف کرده است.
این رمان از زبان دختری به نام لیلا روایت می شود که سابق بر این در کانون اصلاح و تربیت حضور داشته است و حالا خبرنگار شده است و به دنبال ماجرای کشته شدن یکی از مادریارهای کانون اصلاح و تربیت کشته می شود و مشکوک شدن همه به بچه های کانون مشکوک اند. پایش به این ماجرا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار