در آخرین هفته از کمپین های انتخاباتی آمریکا، نظرسنجی جدید یاهو نیوز – یوگاو نشان می دهد جو بایدن بیشترین حد پیشتازی مقابل دونالد ترامپ را به دست آورده است. این فاصله ۱۲ درصدی، چهار برابر بزرگتر از پیشتازی ملی هیلاری کلینتون مقابل ترامپ در همین برهه زمانی در ۲۰۱۶ است.

به گزارش ایسنا، این نظرسنجی که از ۲۳ تا ۲۵ اکتبر برگزار شد، نشان می دهد که ۵۴ درصد از رای دهندگان احتمالی یا به جو بایدن دموکرات رای داده اند یا قصد دارند روز انتخابات به او رای بدهند. تنها ۴۲ درصد از رای دهندگان احتمالی گفتند که به ترامپ رای می دهند.
در همین رابطه، یک نظرسنجی یوگاو که یک هفته پیش از انتخابات ۲۰۱۶ انجام شد، نشان داد که هیلاری کلینتون سه درصد در میان رای دهندگان احتمالی از ترامپ جلوتر است و به ترتیب ۴۸ درصد به ۴۵ درصد شدند. در آن زمان، میانگین تمام نظرسنجی های ملی از پیشتازی ۲.۲ درصدی کلینتون حکایت داشت.
نظرسنجی جدید یاهو نیوز – یوگاو نشان می دهد که ترامپ به نسبت ۲۰۱۶ با چالش بسیار بزرگتری برای کسب یک پیروزی دیگر در روز انتخابات مواجه است. براساس این نتایج، بایدن در میان هر گروه جمعیتی کلیدی از کلینتون قوی تر عمل کرده است.
در نتیجه همان نظرسنجی هایی که یک هفته مانده به انتخابات ۲۰۱۶ شانس پیروزی ترامپ را ۲۸.۸ درصد می دانستند، اکنون شانس پیروزی او را ۱۲ درصد برآورد می کنند. گرچه همچنان احتمال پیروزی او در انتخابات وجود دارد اما ترامپ به نسبت ۲۰۱۶ با شانس پایین تری روبروست. تاکنون ۶۱ میلیون آمریکایی در انتخابات پیش از موعد رای داده اند.
از سوی دیگر نتایج نظرسنجی نیویورک تایمز – سیه نا کالج از پیشتازی چهار درصدی ترامپ مقابل بایدن در تگزاس حکایت دارد و درصدهای آنها ۴۷ به ۴۳ شد. در همین ایالت، پیشتازی جان کوربین جمهوری خواه برای ورود به سنا مقابل رقیب دموکراتش مری جنینگز هگار ۴۸ درصد به ۳۸ درصد شد.
بایدن در ایالت تگزاس، در میان رای دهندگان سفیدپوست با تحصیلات دانشگاهی به نسبت چهار سال پیش هیلاری کلینتون وضعیت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار