اعتمادآنلاین| رضا رحمانی افزود: با شیوع کرونا در کشور و با هدف تامین اقلام مورد نیاز در این مدت بیش از 24 میلیون عدد ماسک وارد شده است و هم اکنون مراحل واردات بیش از 40 میلیون عدد دیگر نیز در حال انجام است.
وی افزود: گمرک جمهوری اسلامی ایران، امور تشریفات واردات و صادرات را انجام می دهد و وزارت صنعت، معدن و تجارت مسئولیت اصلی این حوزه را برعهده دارد؛ بسیاری از مسائل و مشکلات واردات و صادرات در این مدت به دقت رصد شده و از سال گذشته در تلاش هستیم کمبودهای موجود در زیرساخت صادراتی را رفع کنیم.
رحمانی تصریح کرد: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری، موتور پیشران تجارت در سال 99 توجه به بازارهای داخلی است که حتما این امر مهم را همزمان با توسعه صادرات غیر نفتی و توجه به تجارت خارجی کشور با جدیت دنبال خواهیم کرد.
وزیر صمت ادامه داد: با توجه به موفقیت های به دست آمده در سال 98 در حوزه تجارت خارجی و توجه وزارت صنعت، معدن و تجارت به فرصت های تجاری و بازارهای صادراتی 15 کشور همسایه به عنوان یک پروژه ویژه، امسال نیز این برنامه تداوم خواهد یافت.
رحمانی تاکید کرد: سال 98 اقدامات خوبی در حوزه توسعه تجارت خارجی کشور انجام شد و یکی از دلایل پایین نیامدن میزان صادرات، همکاری خوب بین وزارت صمت و وزارت اقتصاد و دارایی و به خصوص گمرکات کشور بوده است.
وی گفت: یکی از مواردی که امسال می تواند به توسعه امور در حوزه تجارت خارجی کمک کند، شفافیت در حوزه انبارداری در گمرکات و دیگری رسوبات کالا در گمرکات است که باید در این خصوص اقدامات مناسب تری انجام شود.
رحمانی افزود: گمرک جمهوری اسلامی روی توسعه سامانه ها عملکرد قابل قبولی داشته، با این حال مسئولیت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری