مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران گفت: دستگاه نظارت عالی در شهرداری، مناطق را موظف کرده تا هر کدام از پیمانکارانی را که در تحویل ماسک و دستکش به عوامل کارگری قصوری داشتند مشمول جریمه شوند.

علی اصغر عطایی در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا در ارتباط با لزوم رعایت موارد بهداشتی از سوی نیروهای پاکبان و استفاده از ماسک و دستکش در زمان فعالیت اظهار کرد: براساس دستورالعمل های ارائه شده به پیمانکاران خدمات شهری که پاکبان به عنوان زیرمجموعه آنها محسوب می شوند آمده که این واحدها موظف هستند تا کلیه عوامل کارگری را به تجهیزات فردی مثل ماسک، دستکش، لباس ضدباران در شرایط هوای بارانی و ... تجهیز کنند.
وی ادامه داد: دستگاه نظارت عالی هم مناطق را هم موظف کرده تا هر کدام از پیمانکارانی که در این خصوص کوتاهی کردند و در تحویل این اقلام به عوامل کارگری قصوری داشتند شامل جرایم شوند.
مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به این مطلب که نظارت بر اجرای دستورالعمل ها به پیمانکاران با جدیت در حال انجام است، عنوان کرد: علاوه بر بحث دستورالعمل ها، آموزش های لازم به عوامل کارگری مرتباً ارائه می شود و آنها را نسبت به عواقب عدم استفاده از این اقلام بهداشتی در حین کار آگاه می کند. البته ممکن مواردی هم وجود داشته باشد که خود کارگر از این اقلام استفاده نکند.
عطایی تصریح کرد: در صورتی که موارد مشاهده شده از سوی شهروندان نسبت به عدم استفاده نیروهای پاکبان به سامانه 137 گزارش شود به شدت با پیمانکار مربوطه و همچنین دستگاه های نظارتی مناطق نیز برخورد خواهد شد.
وی در ارتباط با پرداخت حقوق به موقع پاکبان ها نیز گفت: خوشبختانه پاکبان ها نسبت به سایر نیروهای پیمانکاری فعال در شهرداری تهران تفاوتی وجود دارد. برای این نیروها مانند نیروهای سازمان شهرداری فیش حقوقی صادر می شود و این موارد در بانک قابل رصد است.
مدیرکل امور ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار