فعال سیاسی اصولگرا: رسانه ملی تبدیل به رسانه جناحی شده است

لوگوی ایرنا ایرنا . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۸:۳۲
مشهد- ایرنا- یک فعال سیاسی اصولگرا و نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ظرف سالهای اخیر از جایگاه رسانه ملی به یک "رسانه جناحی" مبدل شده است.

جواد آرین منش روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: این سازمان هم اینک با تولید برنامه های گوناگون بعضا سیاه نما، سریال، فیلم و گفتگوها اقدام به تخریب و اهانت نسبت به مجریان کشور و افرادی می کند که در جناح صدا و سیما نیستند. 
وی سخنان به شدت موهن میهمان یکی از برنامه های اخیرا پخش شده از تلویزیون را محکوم و بیان کرد: اهانت به شخص و مقام رییس جمهوری که منتخب مردم است آن هم از طریق سازمان صدا و سیما، جرم محرز است و باید با مجرم برخورد صورت گیرد. 
رییس هیات امنا و معاون آموزشی پژوهشی دانشگاه آرمان رضوی ادامه داد: گرچه تجربه نشان داده بطور معمول چنین اتفاقی رخ نمی دهد اما دلیل رخداد اخیر را ناکارآمدی شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما و عدم تحقق اصل ۱۷۵ قانون اساسی می دانم. 
وی تاکید کرد: ناکارآمدی "شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران" در برخورد با عاملان اهانت به رییس جمهوری در شرایط موجود کاملا مشهود است.
نماینده پیشین اصولگرای مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: این در حالی است که صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می بایست به عنوان رسانه ملی یکی از ارکان وحدت بخش و انسجام آور جامعه تلقی می شود و عملکردد و جهت فعالیت این رسانه لزوما باید در همین سمت و سو باشد. 
وی افزود: به هر حال بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران اهانت به رییس جمهوری منتخب مردم جرم است لذا می بایست حتما با هر فرد و یا افراد مرتکب چنین جرم مشهودی بطور قانونی برخورد شود.
آرین منش با دو دوره تجربه نمایندگی مجلس ادامه داد: در دوره های هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی به دنبال تدوین "قانون نظارت بر صدا و سیما" بودیم اما بخاطر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
لوگوی فرتاک نیوز فرتاک نیوز .
لوگوی فرتاک نیوز فرتاک نیوز .