کرج - ایرنا - رییس انجمن صنفی اساتید حق التدریس دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان البرز گفت: شیوع کرونا و به دنبال آن مجازی شدن کلاس دانشگاه ها در این استان سبب بیکاری اساتید حق التدریس البرز شده است.

زهرا قدسی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با اتخاذ روش تدریس مجازی و استانی شدن آموزش ها، ارائه دروس به اعضای هیات علمی دانشگاه ها سپرده و سبب قطع درآمد اندک اساتید حق التدریس شد که تعدادی از این اساتیدا از نظر معیشتی دچار مشکلات عدیده شده اند.
وی مدعی شد: دانشگاه ها پس از شیوع کرونا، به بهانه اینکه کلاس ها مجازی شده، آموزش را قربانی درآمدزایی می کنند، در حالی که آموزش مجازی اگر دشوارتر از آموزش حضور نباشد آسانتر نیست. 
قدسی ادامه داد: در این شرایط دانشجو ارتباط چشمی با استاد ندارد و کلاس پویا نیست، حال آنکه نیاز است استاد توجه بیشتری به دانشجویان داشته باشد.
وی تصریح کرد: در این اوضاع بحرانی وضعیت معیشتی بسیاری از فرهیختگان استان البرز که به صورت حق التدریس در دانشگاه ها تدریس می کنند به خطر افتاده و کیفیت آموزش نیز به شدت افت کرده و به علم هم خیانت بزرگی می شود. 
به گفته وی، کلاس هایی که پیشتر با حضور ۱۵ تا ۲۰ نفر دانشجو دایر می شد و پویا و فعال بود اکنون پرتراکم شده که حتی استاد نمی تواند حضور غیاب داشته باشد و به سووالات دانشجویان پاسخ دهد.
رییس انجمن صنفی اساتید حق التدریس دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان البرز (به غیر از دانشگاه علمی کاربردی) اضافه کرد: در این شرایط، استاد صرفا مانند نوار ضبط شده تدریس می کند که این موضوع کیفیت علم را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. 
قدسی با تاکید بر اینکه شرایط موجود باید مورد بررسی اهالی رسانه به عنوان نمایندگان افکار عمومی قرار گیرد، گفت: وزارت علوم و دانشگاه ها که بانیان علم و به لحاظ فکری باید بازوهای حمایتی کشور باشند به این صورت بداندیشی و نسنجیده رفتار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار