ایسنا/فارس مدیرکل هواشناسی فارس از ورود سامانه بارشی جدید در استان از اواخر روز پنچ شنبه ۶ آذر به این استان خبر داد.

مهرداد قطره سامانی در گفت وگو با ایسنا بیان کرد: بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، مسیل ها و جاری شدن روان آب و سیلاب، آب گرفتگی معابر عمومی و لغزندگی جاده ها در برخی مناطق از مخاطرات احتمالی ناشی از این سامانه جدید بارشی است که پیش بینی می شود از پنجشنبه وارد فارس شود.
قطره سامانی توضیح داد: فعالیت این سامانه که اواخر پنج شنبه ششم آذرماه وارد فارس می شود، تا روز دوشنبه ۱۰ آذر ماه تداوم دارد و پس از آن به تدریج از آسمان استان خارج می شود.
مدیرکل هواشناسی استان فارس گفت: بارش باران، گاهی رعد و برق در پاره ای نقاط با تگرگ، وزش باد شدید موقتی و بارش برف در ارتفاعات ناشی از این سامانه پیش بینی شده است.
او گفت: این سامانه روز پنج شنبه ششم آذر در نواحی شمال غربی با بارش ۵ میلی متری، روز جمعه هفتم آذر در نواحی شمال و غرب استان به ویژه شمال غربی با بارش ۵ تا ۲۵ میلی متری، روز شنبه هشتم آذر در نیمه شمالی و بخش هایی از مرکز و غرب استان با بارش ۳۵ تا ۶۵ میلی متری، روز یکشنبه نهم آذر در نیمه شمالی و بخش هایی از مرکز و غرب استان با بارش ۳۵ تا ۶۵ میلی متری و روز دوشنبه دهم آذر با شدت کناری در نیمه شمالی و بخش های از مرکز و غرب استان با بارش حداکثر ۱۰ میلی متری فعال خواهد بود.
مدیرکل هواشناسی فارس همچنین توصیه کرد که افراد از تردد در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها اجتناب کنند و در تردد جاده ای نیز به سبب لغزندگی احتیاط لازم آنجا شود.
انتهای پیام

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار