کرج - ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش البرزاعلام کرد: ۳۴.۱۲ درصد دانش آموزان این استان به علت کم تحرکی و تغذیه نامناسب دارای اضافه وزن و چاقی هستند.

سالار قاسمی روز پنجشنبه درگفت و گوی اختصاصی با ایرنا اظهارداشت: گزارش تحلیلی از استخراج و ثبت اطلاعات اجرای پروژه کنترل وزن و چاقی در دانش آموزان البرزحاکی از درصد بالای اضافه وزن و چاقی دانش آموزان این استان دارد.
وی با اشاره به اینکه طرح ملی کوچ با هدف نجات دادن نسل آینده از اضافه وزن از آبان ماه ۹۹ در مدارس استان اجرایی شده است، خاطرنشان کرد: در این طرح مشخصات ۴۲۶ هزار و ۸۴۹ نفراز دانش آموزان البرز درسامانه سناد ثبت و مورد غربالگری قرارگرفتند.
وی عنوان کرد: اسامی۵۰ هزار نفر از دانش آموزان البرز به دلیل عدم مشارکت خانواده ها در سامانه سناد ثبت نشد و زیرپوشش طرح ملی کوچ قرارنگرفتند.
وی بیان داشت: ۹۵ هزار و ۶۱ نفر که شامل ۲۲.۲۷ درصد دانش آموزان البرز می شود دارای اضافه وزن هستند.
قاسمی تصریح کرد: ۵۰ هزار و ۵۸۲ نفرازدانش آموزان این استان که شامل ۱۱.۸۵ درصد می شود نیز چاق شناسایی شده اند.
وی اضافه کرد: دراین سنجش ۲۶۱ هزار و ۹۴۶ نفر که ۶۱.۳۷ درصد دانش آموزان البرز را تشکیل می دهد وزنشان نرمال و ۱۳ هزار و ۱۹۰ نفرکه ۳.۰۹ درصد می شود، لاغرهستند.
مدیرکل آموزش و پرورش البرز ادامه داد:  ۶ هزار و ۷۰ نفر از دانش آموزان البرز که ۱.۴۲ درصد هستند نیز خیلی لاغرند.
وی یادآورشد: با توجه به شرایط کرونایی و سبک تغذیه ناسالم با فقر حرکتی دربین دانش آموزان روبرو هستیم به گونه ای که بخش عمده ای ازآنها گرفتارچاقی و اضافه وزن هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش البرزگفت: به دلیل تعطیلی مدارس البرز درپی شیوع ویروس کرونا، طرح ملی کنترل وزن و چاقی دانش آموزان (کوچ) به صورت غیر حضوری دراستان اجرا شد.
وی افزود: بی تحرکی، مصرف فست فود و غذاهای مضر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار