حسین عسگری گفت: والدین با نظارت بر نحوه استفاده از فضای مجازی توسط فرزندان خویش از تاثیر مخرب شبکه های اجتماعی پیشگیری نمایند.

به گزارش خبرگزاری برنا ازهمدان، مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان عنوان کرد: امروزه پدیده شبکه های اجتماعی و استفاده از فضای مجازی توسط کودکان و نوجوانان خرده فرهنگ این رده سنی را عمیقا تحت تاثیر قرار داده و همین موضوع باعث بروز نگرانی هایی در میان والدینی که به واسطه عدم بهره مندی از سواد رسانه ای مدرن از دنیای نسل جوان دور افتاده اند، شده است.
وی مزاحمت های فضای سایبری، تعرض به حریم خصوصی، هتک حرمت و اینگونه مخاطرات را بیشترین تهدید برای کودکان و نوجوانان دانست و ادامه داد: در میان غفلت والدین کودکان و نوجوانان در دنیای معصومانه کودکانه ناآگاه از میزان مخاطرات این محیط جذاب وارد فضای مجازی شده و افراد پلید و خطرناک را با دوست اشتباه می گیرند.
مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان اظهار کرد: از آنجا که کودکان و نوجوانان آسیب پذیرترین گروه سنی در مقابل آزارسایبری هستند به والدین توصیه می گردد برای پیشگیری از جنبه های نامطلوب شبکه های مجازی بر شخصیت و زندگی فرزندان و به طبع آن محیط حساس خانوادگی نسبت به ارتقاء سواد رسانه ای خویش اقدام و تا حد مطلوب به فناوری های روز دنیا مسلط و آگاه گردند.
عسگری افزود: چنانچه خانواده ها نسبت به شیوه های جدید ارتباط فرزندان خود آگاهی و شناخت کافی و لازم را داشته باشند از بروز بسیاری از جرائم سایبری و ارتباطات پنهانی آنان پیشگیری به عمل می آید و می توانند با نظارت بر نحوه استفاده از فضای مجازی توسط فرزندان خویش از تاثیر مخرب شبکه های اجتماعی پیشگیری نمایید.
وی اضافه کرد: والدین ضمن نظارت و مدیریت بر فعالیت فرزندان خود در شبکه های اجتماعی باید نسبت به روابطی که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار