"حیدرآباد" منطقه ای است که قرن ها محل سکونت محبان اهل بیت(ع) و نیز مرکز اشاعه فرهنگ قرآن و عترت در شبه قاره و فراتر از آن محسوب شده و می شود.

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا در پی بارش های شدید باران در منطقه "حیدرآباد" هند که منجر به کشته و آواره شدن تعداد زیادی از مردم شده است، آیت الله رضا رمضانی» پیامی صادر کرد.
متن پیام دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) که خطاب به آقای « اسدالدین اویسی» رییس مجلس اتحاد مسلمین هند  نوشته شده به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای اسدالدین اویسی
رییس محترم مجلس اتحاد مسلمین هندوستان
سلام علیکم؛
وقوع سیلاب بی سابقه و خسارت بار در شهر "حیدرآباد" و اطراف آن، که جمعیت زیادی از مسلمانان این منطقه را دچار آسیب جدی و خسارت های مادی و روحی نموده و موجب بی خانمانی بسیاری از آنها شده است، باعث تأسف و تأثر ما گردید.
آن خطه، منطقه ای است که قرن ها محل سکونت محبان اهل بیت(ع) و نیز از مراکز اشاعه فرهنگ قرآن و عترت در شبه قاره و فراتر از آن محسوب شده و می شود.
اینجانب به نمایندگی از اعضای مجمع جهانی اهل بیت(ع) در سراسر جهان، ضمن ابراز همدردی و تسلیت به بازماندگان این فاجعه و آرزوی صبر و سلامتی برای ایشان، اعلام می کنم که با توجه به شرایط کرونایی و محدودیت ارتباطات، هر نوع کمکی که از ما امکان داشته باشد را خدمت برادران و خواهران مسلمان خود تقدیم خواهیم نمود.
امید است که دولت و مردم کشور هند، و نیز دولت ها و ملت های اسلامی جهان، تمام تلاش خود را نسبت به کمک رسانی به آسیب دیدگان مصروف نمایند.
وَلَنَبْلُوَنَّکُمْ بِشَیْءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِنَ الْأَمْوَالِ وَالْأَنْفُسِ وَالثَّمَرَاتِ وَبَشِّرِ الصَّابِرِین.
رضا رمضانی
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)
اول آبان 1399
22 اکتبر 1399
* حیدرآباد کجاست؟ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار