سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بر اساس آمارها، ۲۰ تا ۳۰ درصد موارد ابتلا و بستری به علت کرونا در استان گیلان از بین مسافران بوده و خواهش ما این است که در تعطیلی پیش رو مردم از سفر غیرضروری به استان های شمالی خودداری کنند.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، سیما سادات لاری روز چهارشنبه در یک گفت وگوی تلویزیونی درباره وضعیت ویروس کرونا در کشور افزود: در حال حاضر استان مازندران وضعیت خوبی از نظر بیماری ندارد و حتی در اسفند ماه نیز مردم این استان پیک بدی از بیماری را تجربه کردند. استان گیلان نیز همزمان با استان قم پیک بدی از بیماری کووید ۱۹ را تجربه کرد و در حال حاضر روند صعودی را طی می کنند.
وی ادامه داد: مردم ما همکاری خوبی با وزارت بهداشت داشته اند. هرچند کمی عادی انگاری صورت گرفته و همه فکر می کردیم شرایط بیماری با تابستان کاهش پیدا می کند. بازگشایی ها اتفاق افتاد و برخی نسبت به رعایت پروتکل ها بیخیال شدند. بسیاری از مردم استفاده از ماسک را رعایت می کنند و حتی بچه ها نیز ماسک می زنند و این نشان دهنده آموزش خانواده به کودکان است.
معاون وزیر بهداشت بیان کرد: بیشتر جوانان از ماسک استفاده نمی کنند و حتی در اروپا نیز اثبات شده که جوانان نسبت به استفاده از ماسک بیخیال تر هستند. در موج اخیر کرونا حتی جوانان بیشتر به ویروس کرونا مبتلا شده اند و حتی جوانانی را از دست داده ایم. این نگرانی جهانی است و حتی در اروپا نیز که موج دوم کرونا آمده، بیشتر نگرانی از رفتار جوانان است.
برخورد با کسانی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: قانون باید از افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند، حمایت کند. در این زمینه هم در ستاد ملی مقابله با کرونا بحث هایی شده و هم در وزارت بهداشت در این راستا صحبت هایی شده تا تنبیهی برای کسانی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند در راستای حفاظت از مردم در نظر گرفته شود.
...

سرخط اخبار