عضو هیئت علمی سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به آمار مرگ و میر ناشی از مسمومیت ها در سال ۹۸، گفت: ۷۵۶۰ نفر در سال گذشته جان خود را بر اثر انواع مسمومیت از دست داده اند که نسبت به سال ۹۷، حدود ۱۴ درصد افزایش یافته است!

- اخبار اجتماعی -
به گزارش گروه بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ دکتر کامبیز سلطانی نژاد همزمان با آغاز هفته پیشگیری از مسمومیت ها با بیان اینکه بررسی آماری مسمومیت های منجر به فوت در هر کشور به عنوان یکی از شاخص های مهم سیاست گذاری و برنامه ریزی های بهداشتی و درمانی صورت می گیرد، گفت: در کشور ما، مرجع رسمی اعلام آمار مربوط به مرگ های غیرطبیعی از جمله مرگ در اثر بروز انواع مسمومیت ها از جمله مسمومیت در اثر عوامل دارویی و شیمیایی و سوء مصرف مواد، سازمان پزشکی قانونی کشور است.
وی درباره آمار سازمان پزشکی قانونی کشور از میزان مرگ ومیر ناشی از انواع مسمومیت های دارویی و شیمیایی در سال 1398 تصریح کرد: کل متوفیان بر اثر مسمومیت ها در سال گذشته، 7560 نفر(6006 مرد و 1554 زن) است، که نسبت به تعداد کل مسمومیت های منجر به فوت در سال 1397 در حدود 14 درصد افزایش داشته است.
وی افزود: در سال گذشته، 2530 مورد فوت در اثر مسمومیت های ناشی از عوامل دارویی و شیمیایی و 5030 مورد در اثر مسمومیت و یا سوء مصرف ناشی از الکل ها، مواد مخدر، محرک و توهم زا گزارش شده است.
مرگ 784 نفر براثر مسمومیت با گاز منوکسید کربن در سال 98
به گفته سلطانی نژاد، مسمومیت با گاز منوکسید کربن در سال 98 منجر به فوت 784 نفر ( 590 مرد و 194 زن) شده است.
دبیر علمی انجمن سم شناسی و مسمومیت های ایران با اشاره به آمار مرگ و میر براثر مسمومیت حاد با سموم دفع آفات گفت: آفت کش هایی از قبیل انواع سموم حشره کش، قارچ کش، جونده کش ، نماتد کش، علف کش و غیره به جز فسفید آلومینیوم و روی، منجر به فوت 185 نفر (138 مرد و 47 زن) شده است، که نسبت به سال 1397، تغییر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار