شاید باورکردن این مطلب سخت باشد، اما مردم سراسر دنیا برای این غذا های چندش آور سر و دست می شکنند.

به گزارش خبرنگار  حوزه  کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، اولین تصور ذهنی از غذا های عجیب و چندش آور، ممکن است خوردن حشرات یا موجودات دریائی لزجی باشد که تا به حال دیده اید. اما در برخی از کشور ها و فرهنگ ها، مردم چیزهائی را دوست دارند به عنوان غذا بخورند که حتی فکر کردن در مورد آن هم تهوع آور است. در ادامه این مطلب با برخی از این غذا های چندش آور و رایج در سراسر جهان بیشتر آشنا می شوید.
سوپ خفاش
خفاش ها بخش مرسوم از غذا های آسیایی هستند. سرآشپز ها یک خفاش کامل را درون یک کاسه سوپ گذاشته و آن را سرو می کنند. گوشت خفاش از نظر مردم این مناطق بسیار خوشمزه و دارای خواص درمانی است، اما در حقیقت این موجودات می توانند بیماری های خطرناکی داشته باشند.
میوه آکی
آکی میوه ملی جامائیکاست که بسیار سمی و حاوی سموم هیپوگلیسین A و B است که خوردن آن در نهایت می تواند باعث بیماری ای به نام سندروم استفراغ جامائیکایی (JVS) و در نهایت رفتن به کما شود.
سوپ خون خام
خون اردک یا غاز به طور گسترده ای در غذا های ویتنامی برای پخت و پز برخی سوپ ها استفاده می شود. اعتقاد بر این است که هم سرآشپز و هم کسی که سوپ می خورد از آن قدرت می گیرد. به دلیل احتمال وجود ویروس آنفولانزای مرغی و سایر بیماری ها خطرات ناشی از خوردن این غذای چندش آور کاملاً واضح است، اما دانستن این حقیقت هم نمی تواند دوستداران این سوپ را از خوردن آن منع کند.
پنیر فاسد ایتالیایی
پنیر سازان ایتالیایی، پنیر پکورینو را بیرون در هوای آزاد نگه می دارند تا مگس های خاصی روی آن بنشینند و تخم ریزی کنند. لارو های این مگس از پنیر تغذیه و روی آن رشد می کنند. پیش از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار