عراق: اردوگاه الهول بستر مناسبی برای رشد گروههای تروریستی است

لوگوی ایرنا ایرنا . سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۵:۱۲
بغداد – ایرنا- قائم مقام وزارت مهاجرت عراق با اشاره به شرایط اردوگاه الهول در سوریه که خانواده های داعش در آن به سر می برند، هشدار داد که این اردوگاه تبدیل به یک بمب ساعتی و بستر مناسبی برای رشد گروههای تروریستی شده است .

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، «کریم النوری» قائم مقام وزارت مهاجرت عراق به خبرگزاری عراق (واع) گفت که اردوگاه الهول بستری مناسب برای رشد گروههای تروریستی است.
وی بر "لزوم ایجاد راه حل های فوری برای این اردوگاه که یک بمب ساعتی به شمار می رود"، تاکید کرد.
النوری افزود که احتمال بازگشت آوارگان اردوگاه الهول به عراق قطعی نشده و در مورد بازگشت آنها به دلیل خطری که دارند، مخالفت وجود دارد.
واحد اطلاعات نظامی عراق سوم دیماه از خنثی سازی تلاش خانواده های عناصر گروه تروریستی داعش برای نفوذ از سوریه به خاک این کشور خبر داده بود.
اردوگاه الهول که در استان «الحسکه» در شمال سوریه قرار دارد، آوارگان و خانواده ها و بستگان عناصر داعش را در خود جای داده و بزرگترین اردوگاه خانواده های داعشی محسوب می شود که تحت کنترل گروه موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوریه» (قسد) است که مورد حمایت آمریکا قرار دارند.
آزاد کردن چند گروه از خانواده های عناصر گروه تروریستی داعش در طول ماههای گذشته از اردوگاه الهول توسط «قسد» (کردهای سوریه)، نگرانی ها را درباره تحرکات دوباره تروریست ها در مرزهای غربی و شمالی عراق با سوریه ایجاد کرده است و برخی کارشناسان امنیتی از پتانسیل موجود در این اردوگاه برای گسترش دوباره تروریسم سخن می گویند.
شهر بغداد بعد از آرامشی طولانی بار دیگر پنجشنبه گذشته شاهد دو انفجار تروریستی همزمان بود. این انفجارهای انتحاری در میدان الطیران در مرکز شهر پایتخت عراق  با استفاده از کمربند انفجاری روی داد و به کشته شدن ۳۲ عراقی و زخمی شدن ۱۱۰ نفر دیگر منجر شد.
وقوع این انفجارها با موج محکومیت های داخلی و بین المللی روبه رو شد و گروه تروریستی داعش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار