سازمان برنامه و کمیسیون تلفیق، هلال احمر را دریابید

لوگوی تابناک تابناک . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۷:۴۷
علی صارمیان

تقریبا ریالی از مصوبات کرونا به جمعیت هلال احمر اضافه نشده است. وزارت بهداشت سرچشم و پزشکان عزیز چه آن ها که در کوران کرونا هستند و چه پرستارانی که جانبازی می کنند و چه آن ها که درگیر نیستند از بودجه کرونا تا حدودی تامین شدند. اما دولت محترم و سازمان برنامه و مجلس محترم به فکر امدادگران و پرسنل خدوم هلال احمر که بار زیادی هم بر دوش کشور نیستند بوده اند یا جمعیت هلال احمر شرمسار این پرسنل بوده است؟ هلال احمر مگر در هر سال و در همین کرونای عالمگیر برای مردم شهید نداده است؟ مگر در سالی که گذشت انگشتان کج و یخزده و له بچه هایش در حوادث غایب بودند؟
صدسال اعتبارش را کف دست گرفته است. تمام خدماتش باید توسط نیروی انسانی انجام شود که بعضا هزینه رفت و آمدشان به ته برج نمی رسد. قصه پرغصه اقتصاد قبول، اما این انتظار زیادی است که این جان برکفان که تنشان یادگار حوادث و سوانح و نجات مردمان خویش است در حد یک وزارتخانه معمولی تامین شوند؟ دولت و مجلس که نمی خواهد برای یک بار حقوق این پرسنل متین را از محل ردیف اجتناب ناپذیر مثل بقیه بپردازد، بجایش به سراغ طرح ادغامش هم می روند. یک سازمان بین المللی که امام خمینی آن را در انقلاب احیا کرد و همزمان در جنگ و امداد جبهه و بمباران شهر ها و زلزله و سیل در چند جبهه می جنگید. چه می شود ریس جمهور محترم یا سازمان برنامه و بودجه و یا دکتر نادران در کمیسون تلفیق به پاس این احترام و مجاهدت، مشکلات معیشتی امدادگران هلال احمر را مرتفع کنند تا نفسشان در سوانح پیش رو نگیرد؟
دیون حقوق دستمزد سالی که گذشت از این پرسنل باقی است و چیزی هم در بودجه به این نهاد افزون نشده است. پرسنل هلال احمر مظلومترین افراد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار