اطلاعاتی که از کاربران تلگرام منتشر شده می تواند در مواردی مانند ارسال پیامک و اخبار جعلی و اضافه کردن افراد به گروه ها و کانال ها مورد سوءاستفاده قرار بگیرد.

به گزارش مشرق، اخیرا خبری از انتشار اطلاعات برخی کاربران ایرانی از نسخه های تلگرام منتشر شده است.
این خبر را نخستین بار رسانه های خارجی منتشر کردند و گفتند که اطلاعات ۴۲ میلیون کاربر ایرانی تلگرام توسط یک نسخه غیر رسمی تلگرام و نه خود تلگرام با قیمت ۵۰۰ دلار در اینترنت فروخته می شود که این اطلاعات شامل آی دی، نام کاربری، شماره تماس، هش و کلیدهای دیجیتالی می شود.
تلگرام از اردیبهشت ۹۷ در ایران فیلتر است و برای کاربران با نسخه اصلی تلگرام و فیلتر شکن و پروکسی به این نرم افزار دسترسی دارند، برخی هم از نسخه های غیررسمی استفاده می کنند.
*گزارش رسمی وزارت ارتباطات از ماجرا
امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات از گزارش مرکز ماهر خبر انتشار اطلاعات برخی کاربران ایرانی نسخه های تلگرام خبر داد.
وی گفت: در دی۹۶ در مورد عدم امنیت پوسته های تلگرام هشدار دادیم. البته شواهدی وجود دارد که این اطلاعات به شیوه دیگری جمع آوری شده است! سایت ادعا شده با نام شکار که در شرکت رسپینا میزبانی می شده، شناسایی شد.گزارش برای رسیدگی قضایی به دادستانی ارجاع خواهد شد.
البته شرکت رسپینا هم به عنوان سرویسی که از آن به عنوان میزبان سامانه شکار نام برده شده، در بیانیه ای اعلام کرد که به صورت مستقیم به این سامانه سرویس ارائه نکرده است و در این نوع سرویس دهی اجازه رصد فعالیت یا ورود به حریم خصوصی سرویس گیرندگان خود را قانونا و اخلاقا ندارد.
*ماجرا چیست؟
وب سایت «Comparitech» که نخستین بار از این افشای اطلاعات خبر داده در بررسی های خود نتیجه گرفته که اطلاعات از یک نسخه ثالث اپلیکیشن تلگرام افشا و از سایتی به نام شکار به شکل ناخواسته منتشر شده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار