رییس قوه قضائیه در جمع قضات حاضر در ندامتگاه شهرری (زنان) دستور داد با عمل به قانون از سختگیری های بلا وجه در مورد اعطای مرخصی و همچنین پذیرش وثایق خودداری شود. رییس قوه قضائیه در جمع قضات حاضر در ندامتگاه شهرری (زنان) دستور داد با عمل به قانون از سختگیری های بلا وجه در مورد اعطای مرخصی و همچنین پذیرش وثایق خودداری شود.

به گزارش پارسینه؛ صبح جمعه ۲۵ بهمن ماه و در آستانه سالروز ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن، آیت الله رئیسی، رئیس دستگاه قضا از ندامتگاه شهرری (زنان) بازدید کرد.
حجت الاسلام رئیسی در بدو ورود در کارگاه های خیاطی، معرق کاری و قالیبافی ندامتگاه شهرری حضور یافت و به صورت چهره به چهره با مددجویان به گفت وگو پرداخت و در جریان مشکلات آن ها قرار گرفت.
رییس قوه قضائیه در جریان این بازدید ضمن حضور در جمع قضات و دادیاران زندان دستور داد حداکثر تا قبل از پایان سال 98 ضمن پالایش زندانیان وضعیت بلاتکلیف ها ، ازادی مشروط ها و همچنین اعطای مرخصی پایان حبس مشخص شود.
ایت الله رییسی همچنین هیات قضایی را که به همراه خود به زندان زنان قرچک اورده بود را مامور کرد که به تهران برنگردند و در محل زندان به بررسی وضعیت زندانیان و مستحقان تخفیف و عفو بپردازند و گزارش ان را هم به فوریت به حوزه ریاست قوه قضائیه اعلام کنند.
رییس دستگاه قضا همچنین در جمع قضات حاضر در زندان دستور داد با عمل به قانون از سختگیری های بلا وجه در مورد اعطای مرخصی و همچنین پذیرش وثایق خودداری شود .
حجت الاسلام رئیسی همچنین بازاجتماعی و اصلاح کردن زندانیان را وظیفه اصلی زندان دانست و بر قرار گرفتن زندانها در این مسیر تاکید کرد.
وی در این بازدید وضعیت سابقه مددجویان و جرایم و اتهامات آنها را پرس و جو کرد و ضمن استماع صحبت های آن ها، از آن ها خواست تا تفاضاهای خود را نوشته و برای بررسی ارسال کنند.
حجت الاسلام رئیسی در رابطه با مددجویانی که نسبت به بلاتکلیف بودن پرونده خود گلایه هایی را مطرح کرده بودند، نکاتی را به مسئولان ذیربط متذکر شد.
در ادامه این بازدید وقتی یکی از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار