امام جمعه کرمان: گام دوم انقلاب با حضور و مشارکت جوانان محقق می شود

خبرگزاری تسنیم دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۲
امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه در سال جدید به صورت جدی به حضور جوانان در فعالیت های مختلف نیاز داریم گفت: در گام دوم انقلاب جوانان یک رکن هستند و گام دوم انقلاب با حضور و مشارکت جوانان محقق می شود.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان ، حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی عصر امروز در دیدار سمن های جوان کرمان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان با تبریک میلاد آن حضرت به جوانان اظهار داشت: هفته جوان هفته توجه بیشتر به جوانان است.
وی با بیان اینکه جوان در نگاه دینی جایگاه بسیار ممتازی دارد که در فقه اسلامی نیز دیده شده است گفت: عبادتی که یک جوان در پیشگاه خداوند انجام می دهد با عبادت کردن یک فرد مسن متفاوت بوده و اهمیت بیشتری دارد و دارای ضریب بیشتری است.
امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه یکی از ویژگی های جوان تحلیل به جا و شایسته و قدرت اندیشه و فکر کردن است افزود: هر چه از جوانی عبور می کنیم از وجود آدم کمتر شده و انسان دارای ضعف می شود.
وی با بیان اینکه امام صادق(ع) فرمود دنیا لذت ندارد و لذت هایی که برای این دنیا بیان می شود کاذب است و لذتی اگر باشد متعلق به پدر و مادری است که دارای جوانی با ویژگی های خوب است گفت: در حوزه جوانان، جوانان بسیار خوب، مومن و پای کاری داریم که تعدادشان در جامعه کم نیست.
علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه فرهنگ جامعه یک بحث مهم، دقیق و اساسی است افزود: پیشرفت در فرهنگ یک جامعه به یک روز و دو روز ممکن نمی شود و به زمان نیاز دارد.
امام جمعه کرمان: وظیفه دستگاه های فرهنگی و هنری بسترسازی برای ظهور استعدادهای هنری است
هنر انقلاب اسلامی تربیت جوانان بسیجی، جهادگر و شهداست
نرخ بیکاری جوانان 25.5درصد شد
وی با بیان اینکه بارها می گفتند اگر این دفعه جنگ شود کسی نمی آید اما دیدیم که جوانان ما در خارج از مرزها و ...