مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه با اشاره به بهره برداری از ۱۲ ایستگاه مترو تا پایان امسال در پایتخت گفت: تا یک ماه آینده ایستگاه مترو برج میلاد افتتاح می شود.

- اخبار اجتماعی -
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، علی امام در حاشیه بهره برداری آزمایشی از ورودی اصلی ایستگاه مهدیه در خط 7 که ظهر امروز با حضور آبادیان شهردار منطقه 11 برگزار شد اظهار کرد: خوشحال هستیم که در آغاز هفته دفاع مقدس شاهد بهره برداری آزمایشی از ورودی اصلی ایستگاه مترو در خط هفت هستیم. با بهره برداری آزمایشی ورودی غربی ایستگاه مهدیه دسترسی برای شهروندان به خط 3 و 7 مترو راحت تر خواهد شد.
مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه با اشاره به اینکه در گذشته ورودی شرقی ایستگاه مهدیه به بهره برداری رسیده بود گفت: برای بهره برداری ورودی جدید مبلغ 50 میلیارد تومان هزینه شده است. همچنین زیربنای ورودی جدید 21 هزار متر است که در ارتباط با تملک فضای مورد نیاز شهرداری منطقه 11 همکاری خوبی را داشته است.
امام گفت: با بهره برداری از ورودی اصلی ایستگاه مهدیه در خط 7، جابجایی مسافران در خطوط 3 و 7 افزایش خواهد یافت.
وی همچنین به جزئیات بهره برداری از ورود اصلی ایستگاه مهدیه در خط 7 اشاره کرد و گفت: ایستگاه مهدیه نهمین ایستگاه خط 7 مترو تهران است که در فاصله 10 کیلومتری از منتهی الیه این خط در شهرداری منطقه 11 تهران واقع شده است عمق این ایستگاه بیش از 30 متر است که در زیر خط 3 مترو در زیربنای 20 هزار متر مربع در خیابان ولیعصر (عج) تقاطع خیابان مولوی احدادث شده است.
مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه گفت: ساخت این دستگاه با توجه به اینکه در بافت فرسوده شهری و زیر خیابان های پرتردد ولیعصر و مولوی قرار گرفته است از نظر اجرا بسیار سخت و پیچیده بود. احداث ورودی جنوب غربی و سالن فروش بلیط که از فضاهای اصلی ایستگاه ...

سرخط اخبار