با توجه به نزدیک شدن وعده آغاز طرح اشغال بخش هایی از کرانه باختری توسط رژیم صهیونیستی، روزنامه آمریکایی به بررسی آمادگی فضای داخلی این رژیم و همچنین واکنشهای بین المللی در صورت انجام چنین اقدامی پرداخته است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، خبرگزاری آمریکایی «آسوشیتد پرس» گزارش داد به نظر می رسد علیرغم مخالفت های بین المللی «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای اشغال بخش هایی از کرانه باختری مصمم است و این تصمیم از روز چهارشنبه اجرایی خواهد شد.
این برنامه مطابق با طرح رئیس جمهور آمریکا برای خاورمیانه از سوی جناح راست این رژیم مورد استقبال قرار گرفته اما از سوی فلسطینیان و جامعه بین المللی محکوم شده است.
در حالی که جناح راست رژیم صهیونیستی مدتهاست به دنبال اشغال بخش هایی یا کل کرانه باختری بوده، در جهان دیدگاه غالب این است که کرانه باختری تحت اشغال رژیم صهیونیستی است و ده ها شهرک صهیونیستی که حالا خانه حدود ۵۰۰ هزار شهرک نشین است، غیرقانونی هستند.
پیش از این «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا قدس اشغالی را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمین شناخت و سفارت آمریکا را از تل آویو به این شهر منتقل کرد. او اشغال بلندی های جولان در سال ۱۹۸۱ توسط رژیم صهیونیستی را هم به رسمیت شناخت و مدعی شد شهرک های صهیونیستی غیرقانونی نیستند.
نتانیاهو سال گذشته میلادی زمزمه ها درباره طرح اشغال را آغاز کرد و ترامپ هم در ماه ژانویه طرح خود برای خاورمیانه را ارائه کرد که در آن کنترل دائمی رژیم صهیونیستی بر ۳۰ درصد کرانه باختری شامل شهرک های صهیونیستی و منطقه استراتژیک دره اردن ذکر شده است. سپس اسرائیل و آمریکا کمیته مشترکی را برای بررسی مناطقی که رژیم اشغالگر می تواند حفظ کند، تشکیل دادند. نتانیاهو که تحت توافقی با آمریکا اطمینان یافت می تواند پیشنهاد اشغال را هر زمانی بعد از اول ژوئیه مطرح کند، به نظر می رسد مایل است این طرح را قبل ...

عناوین مهم خبری