نتانیاهو به حیله سیاسی روی آورده است/ اولین واکنش ترامپ به شکست همپیمانش

اعتماد آنلاین جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱

اعتمادآنلاین| آویگدور لیبرمن رئیس حزب صهیونیستی«اسرائیل خانه ما»، به دعوت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از بنی گانتز رئیس حزب آبی و سفید برای تشکیل کابینه وحدت صهیونیستها واکنش نشان داد.
وی افزود: نتانیاهو به حیله سیاسی روی آورده است تا اسرائیل را به دور سوم انتخابات پیش ببرد. نتانیاهو بر چسبیدن بر کرسی قدرت اصرار دارد و به دنبال به دست آوردن اکثریت 61 کرسی پارلمان است. نتانیاهو با دعوت برای تشکیل کابینه وحدت به دنبال گول زدن است و تلاش می کند که نمایندگان دیگر احزاب را به پیوستن به فراکسیون خود قانع کند.
لیبرمن گفت: اگر نتانیاهو نتواند به اهداف خود برسد در آن صورت گانتز و حزب «اسرائیل خانه ما» را مسئول شکست در تشکیل کابینه وحدت عنوان خواهد کرد و آنگاه اسرائیل را به دور سوم انتخابات خواهد کشاند.
از سوی دیگر بنی گانتز در کنفرانسی خبری از تصمیم خود برای تشکیل کابینه وحدت با نخست وزیری خود خبر داد.
این در حالی است که نتانیاهو ساعاتی قبل از گانتز برای تشکیل کابینه وحدت دعوت کرده بود اما گانتز درخواست او را نپذیرفت و اعلام کرد که مذاکرات با احزاب پیروز در انتخابات را به منظور تشکیل کابینه وحدت آغاز خواهد کرد.
بر اساس نتایج منتشر شده از 22امین دوره کنست رژیم صهیونیستی، ائتلاف آبی سفید با کسب 33 کرسی در رده اول و حزب لیکود با 31 کرسی در رده دوم قرار گرفته است.
هیچکدام از این دو حزب به تنهایی قادر به تشکیل کابینه نخواهد بود و در نهایت مجبور به ائتلاف با دیگر احزاب دیگر خواهند بود یا اینکه باید انتخابات دوباره برگزار شود.
از سوی دیگر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در اولین واکنش به شکست بنیامین نتانیاهو در انتخابات ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار