لندن – ایرنا – نتایج تازه ترین نظرسنجی نشان می دهد که بیشتر طرفداران خروج انگلیس از اتحادیه اروپا " برگزیت " معتقدند که این طرح هزینه های مختلفی از جمله جدایی اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی از لندن را درپی دارد.

بر اساس این نظرسنجی که از سوی شبکه اسکای نیوز صورت گرفته، ۴۱ درصد طرفداران برگزیت درمقابل ۱۸ درصد دیگر معتقدند که اجرای برگزیت به جدایی اسکاتلند از انگلیس می ارزد. ۱۷ درصد دیگر نیز معتقدند که این منطقه بایستی همراه با انگلیس از اتحادیه اروپا خارج شده و ۲۴ درصد هم نظری نداشتند.
در این نظر سنجی از شرکت کنندگان درباره تاثیر برگزیت بر جدایی اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی از انگلیس سووال شد.
بر اساس نتایج بدست آمده، ۴۰ درصد به تاثیر خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بر جدایی اسکاتلند، ۲۸ درصد به جدایی ولز و ۲۵ درصد به جدایی ایرلند شمالی از انگلیس اذعان داشتند.
درحالی که روند خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به دلیل اختلاف نظرها در پارلمان این کشور به بن بست خورده است، جدایی طلبان اسکاتلندی و ولزی ساز استقلال را کوک می کنند.
نیکلا استرجن سر وزیر اسکاتلند به تازگی خواستار برگزاری دوباره همه پرسی جدایی این منطقه از انگلیس شد و تصریح کرد که نتیجه آن، بایستی از سوی جوامع بین المللی به رسمیت شناخته شود.
همه پرسی استقلال اسکاتلند نخستین بار ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۴میلادی (۲۷ شهریور ۱۳۹۳) برگزار شد که در جریان آن ۵۵ درصد رأی دهندگان به ماندن در انگلیس و ۴۵ درصد به ترک انگلیس رأی دادند. استرجن و سایر حامیان برگزاری همه پرسی مجدد در مورد حق تعیین سرنوشت اسکاتلند معتقدند، رأی انگلیسی ها به خروج از اتحادیه اروپا، اوضاع را تغییر داده است.
در همه پرسی سال ۲۰۱۶ میلادی ۵۱.۹ درصد مردم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا و ۴۸.۱درصد آن ها به ماندن در این اتحادیه رأی دادند.
در این همه پرسی از میان اجزای تشکیل دهنده انگلیس شامل انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلندشمالی، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار