از دمنوش های گیاهی طبیعی استفاده کنید تا بدون هیچ عوارضی خوابی راحت، آرام و باکیفیت داشته باشید.
خواب خوب برای سلامتی بسیار مهم است؛ اما متاسفانه حدود ۳۰ درصد مردم از بی خوابی یا ناتوانی مزمن در خوابیدن یا رسیدن به خوابی باکیفیت رنج می برند. اینجاست که دمنوش های خواب آور به کمکمان می آیند. قرن هاست که انواع این نوشیدنی ها در سرتاسر دنیا به عنوان داروی خواب طبیعی استفاده می شوند. تحقیقات مدرن هم استفاده از دمنوش های گیاهی و تاثیر آن ها به عنوان داروی خواب را تایید می کنند. در این مطلب مجله دلتا ، ۵ دمنوش گیاهی مفید را معرفی می کنیم که می توانند شما را به خواب عمیق و آرامش بخش ببرند!
۱. بابونه
سال هاست که چای بابونه به عنوان دارویی طبیعی برای کاهش التهاب و اضطراب و درمان بی خوابی استفاده می شود. در حقیقت چای بابونه یکی از بهترین دمنوش های خواب آور است. آنتی اکسیدانی به نام آپی ژنین که در چای بابونه فراوان است، برخی گیرنده های خاص مغز را تحریک می کند که باعث کاهش اضطراب و به خواب رفتن می شوند.
مطالعه ای نشان داد کسانی که روزانه ۴۰۰ میلی گرم عصاره بابونه مصرف می کنند، نسبت به کسانی که هیچ گونه بابونه مصرف نمی کنند، خواب بهتری دارند و دفعات کمتری هم در طول شب از خواب بیدار می شوند.
پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با خواص بابونه، “بابونه فقط گیاه ضد سرماخوردگی است؟” را مطالعه کنید.
۲. سنبل الطیب
یکی دیگر از موثرترین دمنوش های گیاهی خواب آور سنبل الطیب است. گیاه سنبل الطیب قرن هاست که برای درمان مشکلاتی مانند بی خوابی، اضطراب و سردرد استفاده می شود. در گذشته و در طول جنگ جهانی دوم، در انگلستان برای کاهش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار