سلب حق فروش وکالتی خودرو، عدم قابلیت صلح در قراردادها، عدم ثبت پلاک فعال و خرید خودرو در ۳۶ ماه گذشته، ثبت نام کننده بالای ۱۸سال و دارای گواهینامه از جمله ضوابط فروش ۲۵هزار دستگاه خودرو است.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، جلسه کمیته خودرو ظهر امروز با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و خودروسازان تشکیل شد تا وی به جهت اهمیت موضوع و ابلاغیه رئیس جمهور، خود شخصاً در جلسه حاضر شده و شرایط فروش خودروسازان که قرار است در هفته پیش رو، ۲۵ هزار دستگاه از خودروهای تولیدی خود را به فروش برسانند را بررسی کند.
بر اساس خط مشی اعلام شده از سوی سرپرست وزارت صنعت به خودروسازان، تولیدات خودروسازان باید بر اساس مکانیزم های تعریف شده، به دست مصرف کنندگان واقعی برسد و بر اساس دستورالعملی که تدوین شده، خودروسازان تلاش کنند تا به صورت نظام مند و تحت نظارت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و دستگاه های نظارتی، با حداکثر شفافیت، خودروهای تولیدی خود را به فروش برسانند.
در این میان نظارت مستمر و پویا بر روی فروش ها از جمله تاکیداتی است که سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه امروز کمیته خودرو داشته است.
کمیته خودرو در گذشته در وزارت صنعت و با حضور معاونان این وزارتخانه برگزار می شده که امروز حضور سرپرست وزارت صنعت در آن، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
حسین مدرس خیابانی در جلسه کمیته خودرو که به منظور بررسی نحوه فروش خودرو در ایام عید سعید فطر برگزار شد، با اشاره به سیاست های ابلاغی ریاست محترم جمهوری به وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر ساماندهی بازار خودرو گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای اجرای سیاست های دولت، برنامه ریزی های منسجمی را برای ساماندهی بازار خودرو طراحی کرده که محور اصلی آن افزایش تولید به منظور پاسخگویی بهینه به تقاضای موجود در بازار است، اما در کنار آن، با مجموعه سیاست های تعریف شده، نظارت کافی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار