رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل گفت: ترکیبی از سه روش در آموزش مجازی برای همه دانشجویان وجود دارد تا دسترسی لازم برای محتوای درسی و ارتباط با استادان داشته باشند.

گروه استان های خبرگزاری آنا، حسین عقابی ؛ شیوع ویروس کرونا از اوایل اسفند سال 98 باعث تعطیلی دانشگاه ها و غیرحضوری شدن کلاس های آموزشی شد. مسئولان نظام آموزشی کشور برای دورنماندن دانشجویان از آموزش، سیستم آموزش مجازی را راه اندازی کردند.
ابتدای کار، دانشجویان برای استفاده از این سیستم آموزشی به دلیل نبود زیرساخت های لازم با مشکلاتی روبه رو بودند؛ اما اکنون با گذشت 7 ماه از آغاز آموزش مجازی بسیاری از مشکلات برطرف و با کسب تجربه مسئولان نظام آموزش، روند این نوع آموزش بهتر از گذشته شده است؛ اما هنوز یک سری مشکلات در سیستم آموزش مجازی وجود دارد که نیازمند همت بیشتر مسئولان بوده تا دانشجویان همه نقاط کشور بتوانند به راحتی از این سیستم استفاده کنند.
خبرنگار خبرگزاری آنا در راستای بررسی روند آموزش مجازی و ارزیابی زیرساخت ها در واحدهای دانشگاهی با اسحاق رسولی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد اردبیل گفتگو کرده است که در ادامه خواهیم خواند.
آنا: با توجه به مشکلات دانشجویان در مناطق محروم به دلیل دسترسی نداشتن به اینترنت، چه تمهیداتی برای ترم جدید در این زمینه اندیشیده شده است؟
رسولی : خوشبختانه در استان اردبیل گلایه هایی در این زمینه نداشتیم و اکثر مناطق این استان از امکانات لازم برای برقراری ارتباط با اینترنت بهره مند بوده اند؛ بنابراین مسئله دسترسی نداشتن به اینترنت در اردبیل خیلی مشهود نبود با این حال در سیستمی که در دانشگاه آزاد اسلامی اندیشیده شده است، شکل های مختلفی از آموزش ترکیبی قرار دارد.
بخشی از آموزش های عملی به صورت حضوری در گروه های کوچک، محدود و با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می شود. بخشی دیگر به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار