خلاصه سخنرانی اخیر «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین در جریان چهلمین سالگرد تاسیس منطقه ویژه اقتصادی «شن جن» در تاریخ ۱۴ اکتبر، این جمله است: ما باید تاکید کنیم که نوآوری و پیروزی در مسیر ابتکارات در عرصه تحولات فناوری و علمی جهان و تحولات صنعتی، اولین نیروی محرکه در مسیر خلق معجزه ای به مراتب بزرگ تر در شن جن محسوب می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، منطقه ویژه اقتصادی «شن جن» یکی از ارزشمندترین تجارب چین محسوب می شود؛ شن جن شهری کوچک و مرزی بود که امروزه به شهر فناوری و تکنولوژی تبدیل شده است؛ جهش توسعه و پیشرفت شن جن همواره ارتباط نزدیکی با کلمه «ابتکار و نوآوری» داشته است.
ابتکار و نوآوری نه تنها در ژن مردم شهر شن جن ریشه ای عمیق دارد، بلکه کلید و اساس خلق معجزه ای به مراتب بزرگ تر از شرایط فعلی در زمینه پیشرفت و توسعه این شهر چین به حساب می آید.
در فهرست منتشر شده از سوی «Forbes China» با محور ۳۰ مورد از نوآور ترین و خلاقانه ترین شهرها، «شن جن» در جایگاه اول در میان شهرهای چین قرار گرفته و شایستگی تبدیل شدن به شهر نوآوری را داشته است.
شی جین پینگ در سخنرانی اخیر خود تاکید کرده است که شن جن پیشگام اجرای بیش از هزار اقدام اصلاحاتی در طول ۴۰ سال گذشته بوده و جهشی تاریخی از اصلاحات سیستم اقتصادی به سمت اصلاح عمیق تر و جامع تر داشته است و مدرکی تاریخی دال بر رویکرد نوآوری و ابتکار چین است.
مردم شهر شن جن چین با جسارت و مقابله در طول ۴۰ سال گذشته، توانستند واژه «ساخت چین» را به واژه «خلق شده در چین» تبدیل کنند و به این مسیر پایبند ماندند؛ امروزه شن جن مجموعه ای از فناتوری های سطح بالا مانند تکنولوژی اینترنت نسل ۵ و وسایل نقلیه انرژی جدید و نمایشگرهای قابل انعطاف را در اختیار دارد و بسیاری از این فناوری ها، در خط مقدم و جایگاه برتر جهان قرار گرفته اند.
شن جن در سال ۲۰۱۹ میلادی دارای ۱۰۶.۳ حق ثبت اختراع نوآوری به ازای هر ۱۰ هزار نفر جمعیت بود که این رقم ۸ برابر میانگین ملی است؛ تعداد درخواست های ثبت اختراع بین المللی در شن جن به مدت ۱۶ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار