عضو انجمن بلاکچین ایران معتقد است که ناپایداری شبکه و کمبود منابع تولید برق به عنوان دلیل وزارت نیرو پذیرفتنی نیست چراکه حدود ۱۳ هزار مگاوات ظرفیت تولیدی کشور عموما به صورت دستوری و خارج از روند تعمیرات نیروگاهی مورد بهره برداری قرار نمی گیرد تا حاشیه امنی برای ایام پیک سال که حداکثر ۳۰۰ ساعت است به وجود آید.
ارزهای دیجیتال چند سالی می شود که در ایران شناخته شده اند، اما از سال گذشته ورود به عرصه تولید و استخراج این رمزارزها رواج بیشتری یافت و وزارت نیرو تعرفه برق مورد استفاده آن را نیز اعلام کرد.
امروز عباس آشتیانی - عضو کارگروه ماینینگ انجمن بلاکچین ایران - در نشستی درباره تعرفه در نظر گرفته شده برای استخراج ارزرمزها با تاکید بر این مساله که این موضوع موجب شده از ظرفیت محسوس تعداد نیروگاه نیز بهره گیری نشود، اظهار کرد: تمام موارد از عدم مدیریت هوشمند منابع و صنعت برق کشور و بیت المال نشان دارد.
وی با تاکید بر این مساله که ۵۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه در این حوزه بلاتکلیف مانده است، گفت: کشور در حال محروم ماندن از این فرصت بی بدیل است که انتظار داریم با اقدامات عاجل زمینه تعیین تکلیف تجهیزات موجود و اصلاح تعرفه صورت گیرد.
به گفته او این سازمان علمی مردم نهاد همان طور که تاکنون پیگیر منافع ملی کشور در این صنعت بوده آمادگی کامل خود را برای ارائه راهکارهای مبتنی بر مفروضات واقعی جهت توسعه و استفاده از ظرفیت های موجود اعلام می کند.
وی تصریح کرد: به رغم تاکیدات رهبر معظم انقلاب درباره اقتصاد مقاومتی، در مصوبه هیات دولت هیچ گونه اشاره ای به جهت تعیین تکلیف فعالان سابق این صنعت نشده به طوری که در شرایط موجود، تمام این صنعتگران با ...

سرخط اخبار