یک روزنامه صهیونیستی با اذعان به پیروزی رئیس جمهور سوریه در بحران هشت ساله ای که دامن گیر این کشور شده بود، نوشت سران واشنگتن، تل آویو و آنکارا مقصر آن هستند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، روزنامه «هاآرتص» چاپ فلسطین اشغالی در یادداشتی به بررسی تحولات بحران سوریه بعد از هشت سال پرداخته و نوشت که اکنون برای کسی پوشیده نیست که «بشار اسد» رئیس جمهور دولت سوریه در این جنگ پیروز شده است.
در ابتدای این یادداشت با متهم کردن سران آمریکا، رژیم صهیونیستی و ترکیه به دست روی دست گذاشتن در برابر پیروزی اسد، آمده است: «در آخرین تحولات شمال سوریه بعد از تنها گذاشتن کُردها توسط دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا... اسد توانست حکومت خود را بر آخرین بخش بزرگ [باقی مانده] از این سرزمین برقرار کند».
این روزنامه ضمن اشاره به تسلط دولت سوریه روی تقریبا تمام مناطق سوریه به جز «منطقه امن» ادعایی ترکیه و باریکه کوچکی در جنوبی غربی مرز با اردن، می نویسد: «اتحادیه عرب نیز به زودی اسد را دوباره در فهرست خود وارد می کند... به اندازه کافی هم کشور برای مشارکت در بازسازی سوریه وجود دارد، مانند چین».
هاآرتص سپس با پرسیدن این سوال که اسد چگونه در جنگ سوریه پیروز شد، خود این گونه پاسخ می دهد: «او حمایت حیاتی از سوی ایران، نیروی انسانی شامل ده ها هزار مبارز از لبنان و عراق و افغانستان، خطوط اعتباری میلیارد دلاری، نفت و سلاح داشت. حتی زمانی که تمام اینها نیز پاسخگو نبود، روسیه وارد میدان می شد و عملیات هوایی و بمباران مناطق تحت کنترل معارضان را انجام می داد. البته او [اسد] به مدت چهار سال پیش از مداخله روس ها در سپتامبر 2015 نیز دوام آورده بود».
در ادامه این یادداشت که البته لحن عصبانیت صهیونیست ها از پیروزی دولت سوریه در فضای آن کاملا مشهود است، آمده: «[همزمان با روزهای ابتدایی بحران سوریه] دیکتاتورها در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار